Ze świata

Anglia: kaznodzieja aresztowany za obrażanie islamu wyszedł z więzienia

Zmieniająca się demografia Wielkiej Brytanii
Zmieniająca się demografia Wielkiej Brytanii

Kaznodzieja uliczny z Wielkiej Brytanii, który został aresztowany za krytykowanie islamu, został zwolniony z więzienia.

Ian Sleeper został aresztowany za trzymanie w centrum Londynu transparentu głoszącego „#Kochać Muzułmanów Nienawidzić Islamu Czas Na Prawdę”. Został zatrzymany na 13 godzin za rzekome zaburzanie porządku.

W związku z brakiem możliwości postawienia mu zarzutów popełnienia przestępstwa, prokuratorzy odpuścili sprawę.

Sleeper tłumaczył swoją decyzję wyjścia na ulicę z kontrowersyjnym transparentem tym, że dotknęła go niewiedza pracujących w jego restauracji muzułmanów o swojej własnej religii.

“Po przeczytaniu koranu i obserwacji zachowań muzułmańskich pracowników, stało się dla mnie jasne, że nie praktykują oni tak naprawdę swojej religii” mówił w rozmowie z Christian Concern. „Zaciekawiło mnie to i, po rozmowie z nimi na temat ich przekonań, zdałem sobie sprawę, że wynikało to z ich nieznajomości wersetów koranu. Oni tak naprawdę nie wiedzą, czego naucza ich religia”.

„Ich niewiedza jest prawie na równi z szerszym społeczeństwem, gdzie horrory i nierówności płciowe nie są widoczne dla większości ludzi” – dodał.

Wtedy to postanowił publicznie podzielić się swoimi przemyśleniami na temat islamu, nawet jeśli utraciłby przez to wolność.

Podczas gdy wielu ludzi postrzegało zachowanie Sleepe’a za wrogie, on utrzymywał, że nie w tym rzecz.

“Jako chrześcijanie musimy wystrzegać się grzechu, szerzyć ewangelię i kochać Boga. Przez moje zachowanie chcę osiągnąć wszystkie trzy cele naraz”, mówi.

W rzeczywistości wierzy, że istnieje silne rozróżnienie między muzułmanami a ideologią islamu.

„Rozróżniam muzułmanów jako ludzi i islam jako ideologię” – powiedział. „Kocham mojego muzułmańskiego sąsiada, bo tak nakazuje Biblia i przyjaźnię się z całym muzułmańskim personelem, ale nienawidzę ideologii ich religii. To nie muzułmanów powinniśmy atakować, lecz islam.” Islam sprawia, że ​​muzułmanie są ofiarami złej ideologii. ”

Choć jego działania mogły sprawić mu kłopoty z policją, Sleeper twierdzi, że w najbliższym czasie się nie uspokoi.

„Prawda nie może być uznana za pewnik w naszym współczesnym świecie, dlatego wkrótce będę z powrotem na ulicy”, powiedział. „Proszę, módlcie się za mnie i za moich braci i siostry w Chrystusie, ponieważ wszyscy staramy się ujawniać oszustwa i nawracać ludzi do Chrystusa”.

Tłumaczenie: Powołana

Źródło: http://www1.cbn.com

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.