Wieści wydawnicze

Życie średniowiecznej rodziny

Życie średniowiecznej rodzinyFascynuje Cię średniowiecze?

Jak wydać za mąż „podstarzałą” dwudziestolatkę? I dlaczego absztyfikant zdeformowany przez ospę jest lepszy niż żaden? Jak ważne było inwestowanie w edukację synów? I czym miały się zajmować córki? Jak bardzo mezalians mógł zaszkodzić sytuacji finansowej rodziny?

Dwoje cenionych historyków znów zabiera nas w fascynującą podróż w świat wieków średnich. Tym razem podążamy tropem średniowiecznej rodziny. Odkrywamy tajemnice życia kilku pokoleń rodu od narodzin aż do śmierci oraz towarzyszące każdemu etapowi ich życia zwyczaje i rytuały. Dowiadujemy się, o czym marzyły średniowieczne żony, jak wyglądały zaloty, jak przebiegały ciąże, a nawet co przykładni mężowie musieli załatwiać na polecenie swoich niewiast.

Autorzy w epicki sposób przedstawiają zarówno wydarzenia, które zmieniły bieg historii, jak i te z życia codziennego.

Frances i Joseph Gies to małżeństwo historyków i pisarzy, których głównym obiektem zainteresowań jest historia średniowieczna. Razem opublikowali cykl książek „Życie w średniowieczu”, w skład którego wchodzą się takie pozycje jak „Życie w średniowiecznym mieście”, „Życie w średniowiecznym zamku” i „Życie średniowiecznej kobiety”.

Dane książki

Tytuł: Życie średniowiecznej rodziny
Autor: Frances Gies, Joseph Gies
Liczba stron: 448
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Rok wydania: 2020

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.