RóżneZe świata

Zmarł Floyd McClung, lider międzynarodowych misji, założyciel All Nations

Floyd McClung
Zdjęcie: All Nations International

29 maja w Kapsztadzie w Afryce Południowej, w wieku 75 lat zmarł Floyd McClung Jr., założyciel All Nations International, lider globalnych misji, autor bestsellerów i międzynarodowy mówca.

Floyd McClung

Od 2016 roku McClung walczył z rzadką infekcją bakteryjną, z powodu której przez ponad pięć lat był w szpitalu i nie mógł mówić.

W dniu jego śmierci, jego żona Sally przekazała wzruszającą wiadomość

„Mój łagodny gigant Floyd odszedł, by być ze swoim ukochanym Jezusem” – napisała. „Cieszę się, że już więcej nie cierpi. Któregoś dnia znowu go zobaczę!”.

Floyd McClung urodził się w Kalifornii, a w młodych latach przeprowadzał się z rodziną w różne miejsca w kraju. Po powrocie na Zachodnie Wybrzeże podjął studia w Southern California College (obecnie Uniwersytet Vanguard) w Costa Mesa.

Po ukończeniu nauki w 1967 roku na kierunku Studiów Nowego Testamentu, McClung podróżował po Stanach Zjednoczonych, przemawiając w kościołach i kampusach studenckich, by rekrutować młodych ludzi do letnich misji w Indiach Zachodnich.

Praca i służba

Tuż po ślubie, na początku lat 70. ubiegłego wieku, Floyd i Sally prowadzili mobilny zespół misyjny i nadal działali wśród studentów w kampusach uniwersyteckich na całym świecie.

McClungowie przeprowadzili się do Holandii, gdzie pokierowali pracą na Arce, dwóch łodziach mieszkalnych zakotwiczonych za Stacją Centralną w Amsterdamie, służących jako placówka misyjna dla narkomanów i hipisów.

Po pracy na Arce, Floyd rozwinął inne służby i rozszerzył swoje działania przywódcze, prowadząc Youth With a Mission (YWAM). W sumie służył w YWAM 35 lat, w tym 18 lat w Holandii i prawie 8 lat na stanowisku międzynarodowego dyrektora naczelnego YWAM.

Współzałożyciele YWAM, Loren i Darlene Cunningham, powiedzieli: „Floyd McClung był kluczowym liderem założycielem, służąc w YWAM przez wiele lat. Był pionierem działań w Afganistanie, Indiach, Nepalu, Holandii, Kalifornii, Kolorado i w innych lokalizacjach. Jego życie, nauczania, książki, przywództwo i jego Boże oddziaływanie miały głęboki wpływ na YWAM. Przyniósł tak wiele trwałego owocu, zarówno w YWAM, jak i wśród tych, którzy przyszli do Jezusa dzięki inicjatywom, jakie prowadził. Tylko wieczność ujawni głębokość i szerokość jego dziedzictwa”.

Misje i szkolenia liderów

Na początku lat 90. ubiegłego wieku, McClungowie przeprowadzili się z powrotem do USA i rozpoczęli pierwszy z wielu programów szkolenia liderów. Floyd i Sally stali się współzałożycielami All Nations, międzynarodowej sieci szkolenia liderów i zakładania kościołów.

Ich wizją dla All Nations było „zobaczenie, że Jezus jest czczony przez wszystkie narody ziemi, docieranie do najmniejszych, ostatnich i zgubionych”.

Floyd odszedł z YWAM, by dołączyć do kościoła Metro Christian Fellowship (MCF) w Kansas City w Missouri, w którym był pastorem w latach 1999 – 2005. W następnym roku razem z żoną przeprowadzili się do Afryki Południowej, by założyć All Nations.

„W czasie, gdy większość ludzi rozważałaby przejście na emeryturę, wszystko spakowaliśmy, przejechaliśmy pół świata i zaczęliśmy od początku!” – powiedziała Sally.

Przez 10 lat, Floyd szkolił i był mentorem młodych ludzi, którzy chcieli zostać liderami. W tamtym czasie nadal pisał, podróżował i przemawiał w różnych krajach.

Niestety, w lutym 2016 roku Floyd McClung nagle zachorował i zdiagnozowano u niego infekcję bakteryjną. Choroba doprowadziła do wstrząsu septycznego, który zniszczył mięśnie, nerwy i ważne organy.

„Chociaż odszedł, by być z Panem, jego głos nie ucichł”

„Nie mogąc posługiwać się głosem, mimo wszystko komunikował się przy pomocy wyrazów twarzy i na wiele innych sposobów z licznymi przyjaciółmi i krewnymi, którzy go odwiedzali” – wspomina Sally.

W czasie 50 lat, jakie spędził w służbie, Floyd McClung mieszkał w Afryce, Azji, Europie i Ameryce Północnej. Pracował na każdym kontynencie poza Antarktyką i napisał 18 książek.

„Tysiące ludzi z całego świata mogą zaświadczyć o głębokim wpływie, jaki Floyd wywarł na ich życie” – mówi Sally. „Chociaż odszedł, by być z Panem, jego głos nie ucichł. Jego książki i zarejestrowane nauczania nadal będą inspirować i nieść wyzwania. Jego dziedzictwo trwa. W dniu, gdy Floyd zachorował, przemawiał do grupy studentów All Nations. Wtedy zapytał ich, jak się okazało, proroczo: 'Jeśli nie będę mógł kontynuować, czy ukończycie bieg?'. Jego modlitwą byłoby, aby tysiące podjęły wezwanie pójścia do narodów”.

Dr Mary Ho, międzynarodowa dyrektor wykonawcza w All Nations, zaprasza wszystkich do udziału w globalnym spotkaniu modlitewnym, zaplanowanym na 24 czerwca. Ten szczególny czas modlitwy będzie poświęcony rodzinie McClung i All Nations na całym świecie.

Więcej informacji o globalnym spotkaniu modlitewnym można znaleźć na stronie All Nations International.

Autor: zespół CBN News
Źródło: CBN News

Inne
Ewangelista Reinhard Bonnke zmarł w wieku 79 lat

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button