Kto stworzył Boga?
Wieści wydawnicze

Ziemia Ulro – Czesław Miłosz

Ziemia UlroKiedy wróciłam do „Ziemi Ulro” po prawie czterdziestu latach od pierwszej lektury, nie sądziłam, że będzie ona tak samo fascynująca i wciągająca, jak była niegdyś. Po raz pierwszy czytałam eseje Czesława Miłosza pod koniec lat osiemdziesiątych w wydaniu Kultury Paryskiej i był to czas, kiedy większość czytających ludzi w Polsce, w tym ja, potrzebowało swobodnego oddechu, szerszych horyzontów i barwnych intelektualnych wyzwań. „Ziemia Ulro” spełniała te oczekiwania, wieściła jakąś niesprecyzowaną do końca tajemnicę, obietnicę świata pełnego nieoczywistych znaków, uświadamiała, że nasza przaśna, szara rzeczywistość buzuje od ukrytych znaczeń.

– Fragment przedmowy autorstwa Olgi Tokarczuk

Ziemia Ulro Czesława Miłosza powstała w latach 70. w Kalifornii i ukazała się po raz pierwszy w Paryżu w rocznicę śmierci i urodzin Williama Blake’a. Okładkę nowego wydania zdobi obraz Magdaleny Laskowskiej.

Czesław Miłosz – ur. 30 sierpnia 1911 r. w Szetejniach – zm. 14 sierpnia 2004 r. w Krakowie. Poeta, pisarz, tłumacz, dyplomata. Profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Uznawany za jednego z najważniejszych twórców XX wieku. W 1980 roku otrzymał Literacką Nagrodę Nobla. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków.

Dane książki:

Tytuł: Ziemia Ulro. Przedmowa: Olga Tokarczuk
Autor: Czesław Miłosz
Oprawa twarda
Wydanie: V
ISBN: 978-83-240-6857-9
EAN: 9788324068579
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Znak
Format: 140×205
Cena detaliczna: 64,99 zł
Rok wydania: 2024

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button