WydarzeniaZ kraju

X Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Katowicach

X Tydzień Kultury Chrześcijańskiej
Kliknij w plakat aby powiększyć

Za kilka tygodni park w katowickim Giszowcu już po raz dziesiąty stanie się miejscem, z którego, pod wieloma postaciami, wypływać będą żywe wody ewangelii. Organizatorzy Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zapraszają na jubileuszową edycję wydarzenia, jeszcze bogatszą w ciekawe, a przy tym wartościowe atrakcje dla odwiedzających.

Tradycyjnie centralnym punktem w każdym z czterech dni imprezy będzie koncert muzyki chrześcijańskiej, odbywający się na scenie w samym sercu parku.

W tym roku wystąpią:
Jurek Dajuk z Missio Musica, Alan Kuc z zespołem, Beata Bednarz oraz Patrycja Ciska z
zespołem.

Podczas koncertów muzycy podzielą się ze słuchaczami także świadectwami Bożego działania w ich życiu. Nowością w tym roku będzie spektakl “Bramy Nieba i Płomienie Piekła”, który zostanie zaprezentowany w piątek i sobotę w sali znajdującego się w parku Miejskiego Domu Kultury.

Pan Jezus powiedział: “Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” (Mk 10; 14), więc i dla najmłodszych przygotowane zostaną atrakcje, które pozwolą im dobrze się bawić, a przy tym dowiedzieć się czegoś więcej o Panu Bogu. Specjalnie dla nich wyświetlane będą filmy animowane, przedstawiające historie z Biblii, odbędą się także krótkie lekcje biblijne, połączone z nauką piosenek.

Oprócz tego na dzieci czekać będzie ogródek pełen zabawek, jak również dmuchaniec, gokarty i wyjątkowa możliwość spotkania z prawdziwymi alpakami.

Jak co roku, organizatorzy zapraszają do odwiedzenia stoiska z darmową literaturą, gdzie każdy będzie mógł otrzymać egzemplarz Nowego Testamentu, ciekawe książki i broszury dla dzieci i dorosłych oraz autentyczne świadectwa niezwykłego działania Boga w życiu
zwykłych ludzi.

Tradycyjnie każdy gość będzie mógł skorzystać z poczęstunku w postaci domowego ciasta i ciepłych napojów.

X Tydzień Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się w dniach 17-20 sierpnia w miejskim parku
na Giszowcu (Plac Pod Lipami, Katowice).

Wstęp wolny

Więcej informacji odnośnie do programu i przebiegu wydarzenia będzie można znaleźć na Facebookowej stronie: Tydzień Kultury
Chrześcijańskiej.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button