PrześladowaniaZe świata

Ukraina (Ługańsk): Chrześcijańska literatura określona mianem „ekstremistycznej”

Ukraina
Ukraina, Obwód Ługański

Sąd w samozwańczej Ługańskiej Republice Ludowej na wschodzie Ukrainy uznał cztery kolejne chrześcijańskie książki za „ekstremistyczne” po tym jak zostały one skonfiskowane członkom miejscowego kościoła. Oficjalny spis zakazanych książek obecnie obejmuje 26 pozycji, w tym 18 opublikowanych przez protestanckich chrześcijan i 6 wydanych przez Świadków Jehowy. Jedną z pozycji na liście jest rosyjskie tłumaczenie Ewangelii Jana, zakazane od listopada 2019.

Módlmy się…

Obwód ługański od 2014 roku jest kontrolowany przez prorosyjskich rebeliantów, którzy ogłosili niezależność od Ukrainy i zakazali wszelkich nierejestrowanych spotkań religijnych.

Módlmy się o mądrość dla wierzących, którzy mieszkają na tym trudnym politycznie terenie i doświadczają ucisku ze strony miejscowych władz.

Prośmy również Boga, aby pomógł zakończyć ten konflikt i zaprowadzić pokój w tym regionie. Niech Bóg działa ponad naturalnie w życiu podsycających konflikt rebeliantów i osób odpowiedzialnych za cenzurę materiałów chrześcijańskich, otwierając ich serca i umysły na przesłanie Ewangelii, aby oni także mogli uwierzyć w Chrystusa.

Za Głos Prześladowanych Chrześcijan
Podobne: Ukraina: Nękanie wiernych niezarejestrowanych kościołów

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button