PrześladowaniaZe świata

Uganda: Terrorysta udawał nauczyciela w chrześcijańskiej szkole

uczył dzieci islamu

Uganda4 listopada bojownik muzułmański, udający chrześcijańskiego nauczyciela, zaatakował kierownika chrześcijańskiej szkoły podstawowej we wsi Kabuna w okręgu Budaka.

Kilka dni przed napaścią rada szkoły dowiedziała się, że jeden z nauczycieli, Mugooda Siraji, uczył dzieci islamu. Nauczyciel ten, który podczas rekrutacji podał fałszywe informacje o sobie, został poproszony o pójście na urlop.

Mugooda pozornie zgodził się na to rozwiązanie, jednak kilka dni później dostał się na teren szkoły i zaatakował tępym narzędziem jej kierownika, Hassana Muwanguziego, krzycząc przy tym „Allah Akbar”.

Niektórzy nauczyciele próbowali pojmać napastnika, któremu jednak udało się uciec.

Aresztowała go później policja i oskarżyła o stwarzanie zagrożenia i przemoc.

W wyniku brutalnej napaści kierownik szkoły doznał obrażeń prawej ręki i twarzy. Po dwudniowym pobycie w szpitalu został zwolniony, jednak nadal nie czuje się dobrze i może potrzebować dalszego, specjalistycznego leczenia.

Módlmy się o pełne uzdrowienie dla Hassana oraz pokrzepienie i zachętę dla uczniów i pracowników szkoły. Módlmy się też za Mugoodę, by Bóg dotknął jego serca i doprowadził do opamiętania i wiary w Jezusa.

Źródła: Morning Star News, The Christian Post
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.