PrześladowaniaZe świata

Uganda: Matka ośmiorga dzieci zamordowana, bo mąż porzucił islam

Uganda26 października w Kalampete w regionie Kibuku nieznani sprawcy wyciągnęli Mamwikombę Mwanikę z jej domu i brutalnie ją pobili. Kobieta, matka ośmiorga dzieci, zmarła w drodze do szpitala. Według doniesień napastnicy zażądali spotkania z jej mężem, Georgem, który, jak twierdzili, zlekceważył ich ostrzeżenia, że powinien powrócić na łono islamu.

Brat George’a został zabity w Kalampete 23 września po tym, jak wziął udział w debacie religijnej z uczonymi islamskimi. Mieszkańcy Kalampete poprosili o wprowadzenie w ich rejonie wzmożonych środków bezpieczeństwa. George’owi Mwanike wielokrotnie grożono śmiercią. Obawia się on zarówno o swoje życie, jak i życie swoje dzieci. Pozostaje jednak mocny w wierze. „Szukamy Bożej ochrony i Jego pokoju – przyznał. – Oby Bóg dał mi odwagę, abym nadal dzielił się miłością Chrystusa z tymi, którzy są zgubieni”.

Uganda to kraj w większości chrześcijański, jednak w niektórych rejonach na wschodzie państwa zamieszkują duże skupiska muzułmanów. Chrześcijanie, którzy nawrócili się z islamu, są szczególnie narażanie na prześladowania.

Módlmy się, aby Pan pocieszył George’a i jego dzieci w ich smutku.

Dziękujmy Panu, że jest On blisko tych, których serce jest złamane (Ps 34,19). Módlmy się, aby pozostali mocni w wierze. Dziękujmy Bogu za potężne świadectwo, jakim jest wiara George’a. Módlmy się, aby dzięki temu wielu innych poznało Chrystusa i wzrastało w Jego łasce. Módlmy się, aby Bóg ochraniał wierzących na wschodzie Ugandy, zwłaszcza nowo nawróconych. Módlmy się, aby władze Ugandy miały wystarczająco dużo determinacji i mądrości, by poradzić sobie z ekstremizmem islamskim.

Źródło: Release International, Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button