RóżneZe świata

„To wielkie błogosławieństwo”: Kim Kardashian West przyjmuje chrzest w historycznym kościele w Armenii

Kim Kardashian

Bywalczyni i potentatka biznesu, Kim Kardashian West, pojechała do ojczystej Armenii, by razem ze swoimi dziećmi przyjąć chrzest w kościele, który według naukowców jest jednym z najstarszych sanktuariów na świecie.

„To wielkie błogosławieństwo, że ja i moje dzieci możemy przyjąć chrzest w Katedrze w Eczmiadzynie, najważniejszej katedrze Armenii, nazywanej czasem Watykanem Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. Katedra została zbudowana w 303 roku AD” – napisała West na Instagramie.

Na jednym ze zdjęć West zapala w katedrze świece, co w tradycji prawosławnej symbolizuje Jezusa, będącego światłem świata.

Inne zdjęcie pokazuje, jak ona i jej dzieci uczestniczą w tradycyjnym, ormiańskim nabożeństwie, na którym jest obecna też jej siostra, Kourtney Kardashian, i jej dzieci.

Wizytę West w Armenii poprzedziło oświadczenie jej męża, Kanye’a Westa, o wycofaniu się z rynku muzyki świeckiej i oddaniu się wyłącznie muzyce gospel.

Najnowsza płyta gwiazdy hip-hop, zatytułowana „Jesus is King”, miała ukazać się 27 września. Nie udało się dotrzymać tego terminu, a jej premiera spodziewana jest w każdej chwili.

Wcześniej tego roku, Kanye zainicjował spotkania w stylu kościelnym ze wstępem tylko za zaproszeniem, zwane Nabożeństwami Niedzielnymi, oznajmiając, że jest teraz „nowo narodzonym chrześcijaninem”.

Pastor Adam Tyson, który nauczał podczas niedzielnych nabożeństw, mówi, że świeżo odnaleziona wiara Westa jest prawdziwa.

„On żyje i chodzi z Bogiem” – powiedział Tyson w „The Pure Flix Podcast”, dodając, że widzi zauważalne zamiany w życiu rapera. „[West] trwa w Biblii. Trwa w modlitwie”.

Tyson wspomina swoją rozmowę z Westem o jego spotkaniu z Jezusem.

„[Kanye powiedział:] 'Byłem pod ciężarem grzechu i nabrałem przekonania, że uciekam od Boga; wiedziałem, że muszę to naprawić, więc przyszedłem do Chrystusa – wyszedłem z ciemności i wszedłem w światło'” – opowiedział Tyson.

Pastor podzielił się z Westem Ewangelią, a ten wyznał: „Jestem kategorycznie zbawiony. Wierzę w ten przekaz i chcę go zanieść światu”.

Autor: Emily Jones

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button