Ze świata

„To misja, nie show”: Kanye West zaskakuje więźniów uduchowionym nabożeństwem modlitewnym

Zrzut z YouTube, KHOU 11

W piątek 15 listopada, Kanye West poprowadził dwa niespodziewane nabożeństwa modlitewne dla więźniów Harris County Jail w Houston, poprzedzające jego niedzielną, poranną wizytę w Lakewood Church Joela Osteena.

Około 200 więźniów w pomarańczowych kombinezonach podnosiło ręce i przyłączało się do śpiewu, gdy West wraz z chórem wykonywał utwory ze swojej najnowszej płyty „Jesus Is King”.

„To misja, nie show” – wielokrotnie powtarzał zgromadzonym.

Po zaśpiewaniu dla więźniów swoich skoncentrowanych na Bogu utworów, West i jego ekipa udali się do więzienia dla kobiet. Niespodziewane nabożeństwo modlitewne wielu głęboko poruszyło.

Szeryf Harris County, Ed Gonzales, w wywiadzie dla KHOU 11 powiedział, że „to była bardzo doniosła chwila”.

„To naprawdę było jak nabożeństwo modlitewne. Bardzo podnoszące na duchu, nie tylko dla tutejszych więźniów – można zobaczyć, że niektórzy klęczą w modlitwie – ale nawet dla osób z naszego zespołu, które zostały doprowadzone do łez” – wyjaśnił.

Gonzales powiedział, że więzienie prowadzi dla osadzonych programy oparte na wierze, jednak to wydarzenie było największym spotkaniem ewangelizacyjnym, jakie do tej pory się tam odbyło.

Jason Spencer, dyrektor PR w Urzędzie Szeryfa Okręgu Harris, umieścił na Twitterze zdjęcie więźniów, którzy na kolanach modlą się do Boga.

„Mówcie o nim, co chcecie, ale Kanye West i jego chór przynieśli nieco światła ludziom, którzy potrzebowali go dzisiaj w Harris County Jail” – napisał Spencer.

Kilka dni po występie, West zwrócił się do zgromadzonych w Lakewood Church, opowiadając im o swoim nawróceniu do Chrystusa.

„Wiem, że Bóg już od dawna mnie wzywał, a diabeł od dawna odwracał moją uwagę. Gdy spadałem na samo dno, Bóg był tam ze mną. Zachęcał mnie i przysyłał wizje” – powiedział West kościołowi.

„Za każdym razem, gdy się podnoszę, rysuję linię na piasku i mówię: ‚Jestem tu w Bożej służbie'” – oświadczył.

Autor: Emily Jones

Źródło: CBN News 

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker