Ze świata

Syria: Czwarta rocznica wybuchu wojny domowej

SyriaDzisiaj przypada czwarta rocznica wybuchu wojny domowej w Syrii, która dotychczas pochłonęła ponad 220 tys. ofiar śmiertelnych, w tym 10 tys. dzieci. Około 3,8 mln Syryjczyków uciekło z kraju i przebywa w obozach dla uchodźców lub innych tymczasowych schronieniach w Turcji, Libanie i Jordanii. Kolejne ponad 6,5 mln Syryjczyków zostało zmuszonych do przeniesienia się w inny rejon Syrii. Oznacza to, że niemal połowa Syryjczyków nie mieszka już dłużej w swoich domach.

Około 40 procent syryjskich chrześcijan wyjechało do sąsiednich krajów lub na Zachód. Jeden z syryjskich chrześcijan powiedział: „Ta wojna jest jak nóż wbity w serce Kościoła. Żaden człowiek nie zniesie takiego cierpienia. Bóg jednak jest z nami. Pośród ciemności widzę Chrystusa”.

Wspólnie z naszymi partnerskimi misjami niesiemy pomoc duchową i materialną naszym syryjskim braciom i siostrom w Chrystusie.

Zachęcamy gorąco przede wszystkim do modlitwy wstawienniczej o to, by pokój Chrystusowy położył kres wojennej pożodze w Syrii i wypełnił serca jak największej liczby Syryjczyków.

Prośmy też Pana, by ochraniał i umacniał dawnych syryjskich muzułmanów, z których ostatnio wielu nawróciło się do Chrystusa.

Źródło: Materiały własne, World Watch Monitor
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker