Ze świata

Syria: 18 XII chrześcijanie różnych denominacji modlili się za kraj

SyriaDla chrześcijan w Syrii to już szóste Święta Bożego Narodzenia w czasie wojny. Walki przyniosły ogromne cierpienia dla wierzących, jednak wielu z nich nadal jest zdecydowanych pozostać w kraju, by pośród śmierci i zniszczenia nieść światło i nadzieję. Syryjscy chrześcijanie różnych denominacji wzięli udział we wspólnym dniu modlitwy. Wielu chrześcijan na świecie dołączyło do nich, by w tym dniu modlić się za ich złamany kraj.

„Dla Boga nic nie jest niemożliwe”

W obliczu ciągłego zagrożenia życia szczególnie ważnym tematem jest jedność syryjskich chrześcijan. Połączenie z Ciałem Chrystusowym z całego świata, ponad denominacjami i granicami kraju, jest ogromnym zachęceniem. Spotkanie modlitewne 18 grudnia odbyło się między innymi w Damaszku, Aleppo, Homs, Hama oraz Latakia. Bassam Sawan, diakon z Homs, niesie nadzieję syryjskim przywódcom kościelnym: „Ten dzień jest ważny, bo Jezus powiedział: ‚Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga’. Ten dzień pokonuje geograficzne i kulturowe granice, w Jezusie jesteśmy jedno, by prosić Boga o pokój za nasz kraj”.

„Bóg nigdy mnie nie opuścił”

Pokój w kraju jest głównym problemem chrześcijan w Syrii. Modlą się również o uzdrowienie i pocieszenie dla wszystkich ofiar wojny, szczególnie dla silnie straumatyzowanych dzieci. Wielu chrześcijan straciło wszystko, muszą uciekać, żyć w ciągłym strachu. Inni wpadli w ręce ekstremistów. Młody Syryjczyk, który trzy lata temu został porwany przez IS, a w międzyczasie uwolniony, podkreśla jak ważne jest wsparcie modlitewne: „Bóg nigdy mnie nie opuścił. Pozostał ze mną do końca i pokazał mi, że naprawdę istnieje. Czułem, że ktoś się za mnie modlił, gdy byłem porwany”. Biskup Joseph Topji z Aleppo wyjaśnia: „Potrzebujemy wsparcia Ciała Chrystusowego na świecie, które bierze udział w naszym cierpieniu. Wierzymy, że Bóg odpowiada na nasze modlitwy”.

Dziękujemy, że wstawiacie się po stronie chrześcijan z Syrii!

• Dziękujmy za wszystkich chrześcijan, którzy nadal pozostają w Syrii, nawet w strefach wojennych. Módlmy się o Bożą ochronę i prowadzenie, Jego zachęcenie oraz ciągle nowe siły.
• Módlmy się o pastorów, liderów młodzieżowych oraz wszystkich pracowników kościołów.
• Módlmy się o pokój w Syrii. Módlmy się o wpływowe osoby syryjskiego rządu, grupy rebelianckie oraz rządy zagraniczne, które biorą udział w wojnie – prośmy, aby działali na rzecz trwałego pokoju.

Źródło Open Doors
Tłumacz Alicja Gubernat

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker