Ze świata

Świątynia Szatana odrzuca oficjalne orzeczenie odnośnie ciał abortowanych dzieci

świątynia szatana
Zdjęcie: CBN

Świątynia Szatana  (ang. The Satanic Temple dalej zwana w artykule Ś. Sz.) wydała kontrowersyjną odpowiedź na wtorkowe orzeczenie Sądu Najwyższego (USA), które utrzymało w mocy prawo stanu Indiana. Według decyzji Sądu ciała abortowanych płodów mają być chowane lub kremowane. Sataniści twierdzą, że członkowie ich zrzeszenia nie podlegają tym zasadom w związku z wolnością religijną i nie będą podporządkowywać się tej zasadzie.

Według The Arkansas Times Magazine, Ś.Sz., której siedziba znajduje się w Salem, wierzy, że tkanki płodu niezdolne do przeżycia są częścią ciała ciężarnej kobiety, mimo że naukowcy dowiedli, że każdy płód posiada już swój własny materiał genetyczny, a bicie jego serca jest inne, niż uderzenia serca jego matki.

Mimo to sataniści twierdzą, że każdy kraj, który narzuca im, jak mają postępować z martwym ciałem, w rzeczywistości narusza zasady ich wiary, jako że Świątynia zezwala członkom na kończenie ciąży na ich własnych warunkach.

W związku z tym zgromadzenie mówi, że te zasady naruszają ich wartości religijne i członkowie Świątyni mają prawo odmówić stosowania się do nich.

Prawo stanu Indiana zabrania szpitalom, klinikom aborcyjnym i innym placówkom zdrowotnym wyrzucania szczątków ciała płodu na składowisko spełniające wymogi sanitarne. Zamiast tego konieczny jest pochówek lub kremacja.

Ś. Sz. twierdzi, że ich wolność religijna została naruszona, jako że w 1993 roku została stworzona ustawa, która chroni wolność religijną, kiedy zasady wyznania kłócą się z prawem stanowym.

– Członkowie Świątyni Szatana nie będą ponosić kosztów tych odwetowych, zbędnych i obraźliwych pochówków. Żądamy zwolnienia z tego obowiązku w związku z wolnością religijną. Zapewniamy, że stawimy się w sądzie, jeżeli będzie to konieczne – ogłosił rzecznik prasowy Świątyni Szatana.

W kwietniu Świątynia Szatana została oficjalnie uznana za kościół przez prawo w USA i została zwolniona z konieczności płacenia podatku.

Autor: Steve Warren

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.