PatronatyWieści wydawnicze

Smith Wigglesworth – Apostoł Wiary

Smith Wigglesworth – Apostoł WiaryFascynująca biografia ewangelisty Smitha Wiggleswortha, która roznieci twoje marzenia o życiu w bożej bliskości.

Książka napisana przez bliskiego przyjaciela, ilustruje życie biednego, niepiśmiennego dziecka, które przez gorące pragnienie poznania Boga wyrasta na apostoła, którego życie zaowocowało cudami na miarę tych opisanych w Ewangeliach. Wigglesworth prowadził służbę misyjną na całym świecie. W imieniu Jezusa Chrystusa uzdrawiając chorych, uwalniając od złych duchów i wzbudzając z martwych. Ta ponadczasowa historia życia pełnego miłości do Boga zainspiruje cię do słuchania głosu Boga i przyjęcia Jego woli dla twojego życia.

„U Boga nie ma niczego niemożliwego. To co wydaje się niemożliwe pojawia się, gdy zaczynamy mierzyć Boga ograniczeniami naszej niewiary” – Smith Wigglesworth

„Hydraulik z Bradford. Ci, którzy znali go z młodszych lat, nie pomyśleliby, że na jego spotkaniach nawracać się będą tysiące, odrzucane będą setki niepotrzebnych kul i protez, a obce rządy prowadzić będą przeciwko niemu śledztwa.”

Jest to wznowienie biografii Smitha Wiggleswortha – zwanego apostołem wiary.

Dane książki:

Autor: Stanley Frodsham
Wydawca: Absolutnie Fantastyczne
Rok wydania: 2020

Fragment

Pewna kobieta w Neuchatel cierpiała od lat na chorobę nowotworową nerek. Leczyło ją wielu lekarzy, lecz bez skutku. W celu przeprowadzenia operacji udała się do szpitala w Bern. Jednak lekarze uważali, że operacja nie jest możliwa, stwierdzili bowiem aż siedem nowotworów. Kobieta dowiedziała się o zgromadzeniach i tam poprosiła o pomoc. Została uzdrowiona i ochrzczona w Duchu Świętym. Pełna radości i wdzięczności przyprowadziła swojego syna, który także nawrócił się i został ochrzczony w Duchu Świętym. Powołany przez Pana do służby Bożej, udał się jako misjonarz do Konga Belgijskiego w Afryce.

Pani Lewini z Danii, która niegdyś była ozdobą scen teatralnych swojego kraju, a później została misjonarką, towarzyszyła Smithowi Wigglesworthowi przez trzy miesiące w jego podróżach po Danii i Szwecji. Oto jej relacja: „Był to czas wielkiego nawiedzenia. Ośmielam się powiedzieć, że setki ludzi przyjęło Jezusa jako Zbawiciela. Tysiące osób zostało uzdrowionych bez względu na rodzaj choroby. Tłumy obudziły się do nowego życia, wielu przyjęło chrzest Ducha Świętego, tak jak w dniu Pięćdziesiątnicy. Za to wszystko niech będzie chwała i cześć naszemu Panu i Zbawicielowi. Podaję kilka przykładów cudów, jakie widziały moje oczy.

Pierwsze zgromadzenie, w którym brałam udział, odbywało się w Örebro, w Szwecji. Szukałam pomocy dla siebie samej. Byłam bardzo słaba wskutek długiej, nieprzerwanej pracy w winnicy Pańskiej. Zgromadzenie to odbyło się w drugim dniu naszego pobytu i było przeznaczone dla chorych. Po kazaniu wystąpiło mnóstwo mężczyzn i kobiet, aby otrzymać dotknięcie Boga. Nie zostaliśmy rozczarowani. Gdy położono na mnie ręce, moc Boża przeszła przeze mnie w nadzwyczajny sposób i zostałam całkowicie uzdrowiona. Były to cudowne chwile, gdy mogłam zobaczyć moc Bożą zstępującą na wiernych. Niektórzy podnosili ręce wołając: ‘Jestem uzdrowiony!’ Inni, powaleni przez nią, padali na podłogę. Młoda niewidoma dziewczyna, gdy położono na nią ręce, zawołała: ‘Och, jak dużo okien jest w tej sali!’

W ciągu tych trzech tygodni, w których odbywały się zebrania, wielka kaplica była stale wypełniona tłumem ludzi. Wielu zostało uzdrowionych i nawróconych. Cudowne były takie zebrania, na których składano świadectwa. Pewien człowiek powiedział: ‘Byłem głuchy, modlono się o mnie i Pan mnie uzdrowił’. Inny zawołał: ‘Miałem suchoty, teraz jestem zdrowy!’.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button