Wieści wydawnicze

Siła w słabości – Mariusz Muszczyński

Siła w słabościKsiążka Siła w słabości jest dla każdego, kto ma przywilej żyć. Są w niej treści dla emerytów, liderów, ludzi biznesu i gospodyń domowych. Moim celem jest pokazać realistyczny i paradoksalny obraz życia. Skupiając się, na przykład, na silnych ludzkich cechach, można zapomnieć o jej i jego normalności. O tym, że jest się zwyczajnym człowiekiem, który ma, taki sam jak inni, lęk wysokości, musi się najeść i wyspać. Napisano już wiele dobrych książek o tym, co człowiek powinien wiedzieć, mówić, robić, myśleć. Ta książka to dążenie do wolności, która polega na odkrywaniu swojego przeznaczenia i pozbywaniu się presji bycia doskonałym.

W życiu pełnym paradoksów, także paradoksów wiary, możemy doświadczać Boga takim, jakim On jest, wielkiego, mocnego, mądrego i skierowanego do człowieka. Możemy doświadczać siły również w słabościach i w ten sposób, albo właśnie dlatego, odkrywać kolejne pokłady Jego nieograniczonej miłości. Czyż nie jest to wyzwaniem dla każdego z nas, pierwszym powołaniem, zadaniem na całe życie?

Autor rozmawia jak przyjaciel zadający pytania

bez ukrytych tez wstępnych, w szacunku pobudzając do otwartości i rozciągając perspektywę wglądu w rzeczywistość życia. Ale też nie próbuje się czytelnikowi przypodobać i nie boi się powiedzieć, że człowiek odkrywa prawdziwe człowieczeństwo o tyle, o ile jest z Chrystusem, a chrześcijanin, będąc z Chrystusem, powinien być Człowiekiem.

W przedziwnej i napierającej zewsząd mieszance populizmu z liberalizmem i fundamentalizmem, „Siła w słabości” jest niczym powiew rześkiego, czystego powietrza, oczyszczającego z brudnego pyłu zarówno twarz jak i płuca. Tak, to jest „powiew” w którym czytelnik otrzyma wzmocnienie, zarażającą nadzieję na wartościowe życie, służbę przynoszącą dobre rezultaty i wiarę w człowieka.

Autor: Mariusz Muszczyński

Tytuł: Siła w słabości

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button