Wieści wydawnicze

Radość za popiół – Kaija Taival

Historia Michaela Yarona mesjanistycznego żyda

Radość za popiółNagle podjechała niemiecka ciężarówka. Wyskoczyło z niej trzech żołnierzy z karabinami. Wymierzając je w Alexandra, zapytali: „Jesteś Żydem?”. Potem jeden z nich zobaczył krzyżyk na jego szyi i zostawili Alexandra i idącego z nim chłopca. Być może pomyśleli, że jest jego synem. Po kilku minutach usłyszeli strzały.
Niemcy zastrzelili Żydów idących za nimi.

„Alekxander, dziadek mesjańskiego Żyda 3 razy uniknął śmierci. Ojciec i matka Michaela także przeżyli Holokaust.”

Historia Michaela Yarona mesjanistycznego żyda

Ponadto książka ta opisuje żydowskiego święta i ich znaczenie dla mesjańskich Żydów. Czytelnik uzyska ciekawe informacje dotyczące izraelskiej kultury.

Dane książki

Tytuł: Radość za popiół
Podtytuł: Historia Michaela Yarona mesjanistycznego żyda
Autor: Kaija Taival
Wydano staraniem Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu

 

Fragm. przedmowy

Uwielbiam książki. Odkąd się nawróciłam, 40 lat temu, moimi ulubionymi stały się te z chrześcijańskim nauczaniem i biografie. Dowiaduję się z nich, jak Chrystus działał i nadal działa w życiu tych, którzy do Niego należą. Mesjasz (Pomazaniec) przyniósł nam łaskę i przebaczenie, miłość, pokój i odpocznienie. Przyobiecał, że będzie z nami w każdej chwili.

Jeżeli biografie są napisane szczerze, to można w nich przeczytać między innymi o duchowych i psychicznych zmaganiach, przez które przechodzą różni ludzie. Można też przeczytać o zwycięstwach i porażkach. O cudownym prowadzeniu.

O dużych zadaniach i o tych mniejszych, a na końcu widać w tym wszystkim kochającą dłoń Jezusa.

Interesuje mnie żydowskość. W końcu Jezus urodził się jako Żyd pośród Żydów. Sam powiedział bardzo mocne słowa: …zbawienie pochodzi od Żydów (Jan 4:22).
Dużo modlę się o Izrael. Parę lat temu otrzymałam nowe objawienie odnośnie Izraela i narodu żydowskiego. Zastanawiałam się, co mogłabym zrobić dla Izraela. Ponieważ napisałam wiele książek, odpowiedź była jasna: jeżeli Pan pozwoli, napiszę książkę z izraelskim kontekstem.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button