Prześladowania

Przywódca kościoła w Algierii skazany

Youssef Ourahmane

Pastor Youssef Ourahmane jest wiceprzewodniczącym Èglise Protestante d’Algérie (EPA), stowarzyszenia składającego się z ponad 45 kościołów protestanckich. Oprócz tej roli przywódczej pełni również funkcję starszego pastora, który nadzoruje wiele zborów i szkół biblijnych.

W marcu pastor Youssef zorganizował małe trzydniowe spotkanie z kilkoma chrześcijańskimi rodzinami. Na terenie, na którym się spotkali, znajduje się budynek kościoła, który został zapieczętowany przez rząd w 2019 roku. W związku z tym, że pastor Youssef gościł chrześcijańskie zgromadzenie, został oskarżony o organizowanie nieautoryzowanych zgromadzeń religijnych. Oskarżony pastor nie został poinformowany o rozprawie sądowej ani o wyroku aż do niedawna, w związku z czym nie był w stanie się bronić. W wyniku rozprawy przywódca kościoła został skazany na dwa lata pozbawienia wolności oraz grzywnę. Od tego czasu pastor Youssef złożył odwołanie od wyroku, przy czym kolejny termin rozprawy zaplanowano na 19 listopada. W ostatnich latach EPA musiała stawić czoła nieustannej opozycji ze strony rządu, a obecnie tylko kilka zborów pozostaje otwartych. Obecnie toczy się co najmniej dziesięć spraw sądowych przeciwko algierskim chrześcijanom.

Módlmy się o zbliżającą się rozprawę apelacyjną, prosząc, aby pastor Youssef i jego doradcy prawni otrzymali Boże prowadzenie i pokój, a także właściwe słowa do przekazania w odpowiedzi na te zarzuty. Ponadto módlmy się, aby rządowa kampania sprzeciwu wobec kościołów w Algierii ustała, pozwalając naszym chrześcijańskim braciom i siostrom w tym kraju bezpiecznie spotykać się na nabożeństwach i w społecznościach.

Źródło: VOM Canada, Middle East Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button