Ze świata

Prezydent Trump do gubernatorów: „Natychmiast pozwolić na otwarcie kościołów i miejsc kultu”

Prezydent Trump

WASZYNGTON. Prezydent Donald Trump wezwał do otwarcia wszystkich kościołów i miejsc kultu w czasie, gdy 50 amerykańskich stanów zaczęło rozluźniać ograniczenia związane z COVID-19.

„Wzywam wszystkich gubernatorów, by natychmiast zezwolili kościołom i miejscom kultu na otwarcie” – powiedział Trump.

Trump uznaje kościoły za podstawowe i grozi zlekceważeniem gubernatorów stanów, jeśli ci pozostawią je zamknięte.

„Niektórzy gubernatorzy uznali sklepy monopolowe i kliniki aborcyjne za podstawowe, ale pominęli kościoły i inne miejsca kultu” – stwierdził Trump. „To nie w porządku, i właśnie koryguję tę niesprawiedliwość”.

Oświadczenie prezydenta nadeszło w czasie pojawienia się nowych pytań o hydroksychlorochinę, lek przeciwko malarii, który Trump głośno zachwalał jako mogący „zmienić przewagę sił” w leczeniu COVID-19.

Nowe studium opublikowane w piątek 22 maja przez magazyn medyczny „The Lancet” ujawnia, że wspomniany lek wiąże się ze znacznie wyższym ryzykiem śmierci pacjentów zarażonych koronawirusem.

Na dodatek, FDA (Food and Drug Aministration – Agencja Żywności i Leków) obciążyła odpowiedzialnością specjalistów opieki zdrowotnej za korzystanie z hydroksychlorochiny, ostrzegając przed jej używaniem poza środowiskiem szpitalnym lub próbami klinicznymi, ponieważ lek może powodować problemy z sercem.

Mimo ostrzeżeń, Trump już prawie od dwóch tygodni przyjmuje hydroksychlorochinę. Lekarz zatrudniony w Białym Domu, dr Sean Coley, ocenił, że „potencjalna korzyść” leku „przeważa nad stosunkowym ryzykiem”.

Eksperci medyczni ostrzegają przed drugą falą COVID-19, gdy w najbliższy, świąteczny weekend stany będą kontynuować łagodzenie zasad społecznego dystansowania i innych ograniczeń.

„Nasz system opieki zdrowotnej jest w tej chwili w punkcie krytycznym” – powiedział burmistrz Montgomery w Alabamie, Steven Reed. „W tej chwili, jeśli jesteś z Montgomery i potrzebujesz łóżka na OIOMie, masz problem”.

„Czy chodzi o rozżarzony węgiel, czy o płomień, ugasimy go” – powiedział Trump. „Ale nie zamkniemy naszego kraju”.

Wbrew obawom głównodowodzącego, dyrektor Centers for Disease Control and Prevention – CDC (Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom), Robert Redfield, nie zarządza ponownej kwarantanny, jeśli w kraju dojdzie do nagłego wzrostu nowych zachorowań.

Przywódcy religijni z całego kraju pochwalili na mediach społecznościowych działanie prezydenta.

Jentezen Franklin, starszy pastor Free Chapel, napisał na Twitterze: „Dziękuję, panie prezydencie! @realDonaldTrump Zawsze masz poparcie ludzi Wiary!!! Jesteśmy ci za to bardzo wdzięczni. Do ponownego otwarcia podejdziemy z mądrością, ale to nasze zadanie, nie rządów!!!!”.

Samuel Rodriguez, prezydent National Hispanic Christian Leadership Conference (Narodowa Konferencja Latynoskich Przywódców Chrześcijańskich), napisał: „Kościoły są podstawowe. Zdrowie duchowe naszego narodu jest podstawowe. Kościoły mogą bezpiecznie znowu się otworzyć przy zachowaniu wszystkich zaleceń CDC. Dziękuję POTUS [President Of The United States – prezydent Stanów Zjednoczonych] za federalne uznanie tej prawdy. #safelyopenchurches [bezpieczne otwarcie kościołów]”.

Pastor Johnnie Moore, obecny komisarz United States Commission on International Religious Freedom (Amerykańska Komisja Międzynarodowej Wolności Religijnej), również skomentował na Twitterze: „FAKT: Praktycznie każdy kościół, synagoga i meczet, itd. jest całkowicie odpowiedzialny i BĘDZIE odpowiedzialny, rozmyślny i cierpliwy w ponownym otwieraniu. Ale wiele z nich nie mogło tego robić. Teraz mogą – we właściwym czasie. Dzięki @POTUS za zwrócenie uwagi gubernatorów. Wiara to podstawowa służba”.

Autor: Ben Kennedy

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button