PrześladowaniaZe świata

Prawnik pastora Youcefa Nadarkhaniego w więzieniu

Mohammad Ali Dadkhah, który niestrudzenie i nieustraszenie bronił w sądzie pastora Youcefa Nadarkhaniego i walnie przyczynił się do jego uwolnienia, został właśnie osadzony w więzieniu w Iranie w celu odbycia kary 9 lat pozbawienia wolności. Został skazany m.in. za członkostwo w znanej z walki o prawa człowieka w Iranie organizacji prawniczej Defenders of Human Rights Centre (DHRC), która zdaniem irańskiego reżimu dąży do cichego obalenia rządu i za pośrednictwem wywiadów udzielanych zagranicznym mediom rozsiewa antypaństwową propagandę.

Mohammad Ali Dadkhah wielokrotnie reprezentował w sądzie więźniów politycznych, w tym wielu chrześcijan. Choć sam jest muzułmaninem, pozostaje zdecydowanym zwolennikiem wolności religijnej.
Istnieją obawy, że uwięzienia Mohammada Ali Dadkhah jest formą zemsty władz Iranu za jego udział w procesie pastora Youcefa Nadarkhaniego.

Módlmy się, aby władze Iranu ponownie ugięły się pod międzynarodową presją i uwolniły bezpodstawnie skazanego Mohammada Ali Dadkhah.

Prośmy Boga, aby obdarzył go łaską wiary, by w swoim ucisku mógł on odnaleźć w Chrystusie pokój i wieczne zbawienie.

Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button