Ze świata

Planned Parenthood usuwa dr Leanę Wen ze stanowiska prezesa

Planned ParenthoodNajwiększa w Stanach Zjednoczonych klinika aborcyjna zwolniła swojego prezesa.

„The Hill” podaje, że niecały rok po wyborze dr Leany Wen na stanowisko prezesa, Planned Parenthood odsunęła ją od kierowania organizacją.

Wen napisała na Tweeterze, że dowiedziała się o „potajemnym spotkaniu” zarządu, na którym pozbawiono ją funkcji.

„Odchodzę, ponieważ między nowymi przewodniczącymi zarządu a mną zachodzą różnice filozoficzne odnośnie do kierunku i przyszłości Planned Parenthood” – napisała Wen w oświadczeniu.

„Zawsze będę wspierać Planned Parenthood, kontynuując pracę i moją życiową misję, by troszczyć się i walczyć o kobiety, rodziny i społeczności” – dodała.

Zarząd Planned Parenthood Action Fund podziękował Wen w oświadczeniu.

„Dziękujemy dr Leanie Wen za jej służbę w Planned Parenthood w tak kulminacyjnym momencie i kierujemy nasze najlepsze życzenia dalszych sukcesów” – napisały przewodniczące zarządu, Aimee Cunningham i Jennie Rosenthal.

Miejsce Wen zajmie Alexis McGill Johnson, członkini zarządu, która będzie tymczasowo pełnić obowiązki prezesa. Wen otrzymała stanowisko kierownicze zeszłej jesieni po odejściu Cecile Richards.

Wen była pierwszym od dziesięcioleci lekarzem, który stanął na czele kliniki aborcyjnej. Do jej odejścia dochodzi w czasie, gdy w legislaturach stanowych i na szczeblu federalnym zaostrza się walka o aborcję.

Administracja Trumpa odcięła też Planned Parenthood od milionów dolarów, wnosząc zmiany do programu planowania rodziny Title X.

Jak informowało „CBN News”, w poniedziałek administracja poleciła finansowanym przed podatników klinikom planowania rodziny, by niezwłocznie przestały kierować kobiety do klinik aborcyjnych.

Planned Parenthood i inne placówki planowania rodziny podają do sądu federalnego administrację Trumpa, chcąc doprowadzić do uchylenia jej rozporządzeń. Tymczasem, Ministerstwo Zdrowia i Pomocy Humanitarnej Stanów Zjednoczonych poinformowało, że na obecnym etapie sporu sądowego, żadne nakazy sądowe nie blokują wprowadzenia tych przepisów w życie.

Autor: Steve Warren

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker