PrześladowaniaZe świata

Pakistan: haniebny wyrok śmierci za bluźnierstwo dla chrześcijanina

PakistanSawan Masih, chrześcijan pracujący jako zamiatacz w Lahore, został dzisiaj skazany na karę śmierci za bluźnierstwo. Wyrok został wydany na rozprawie za zamkniętymi drzwiami w więzieniu, w którym przebywa Sawan Masih. Nałożona została na niego również grzywna w wysokości 200 tys. rupii (6 tys. zł.). Sawan Masih, ojciec trojga dzieci z Joseph Colony w Lahore, zostały zatrzymany w marcu 2013 r. pod fałszywym zarzutem o bluźnierstwo po kłótni między nim i znajomym muzułmaninem.

W wyniku wysuniętych przeciwko niemu oskarżeń trzytysięczny tłum muzułmanów wzniecił dwudniowe zamieszki w dzielnicy chrześcijańskiej, w której zamieszkiwał Sawan. Podpalono wówczas ponad dwieście domów należących do chrześcijan.

Współpracownicy naszej partnerskiej misji Release International cały czas okazują wsparcie Sawanowi i jego rodzinie.

Wczoraj w Sądzie Najwyższym w Lahore odbyła się również kolejna rozprawa w procesie apelacyjnym Asii Bibi, także skazanej na karę śmierci za bluźnierstwo. Trwała zaledwie dziesięć minut, ponieważ nie stawił się prokurator. Następna rozprawa została wyznaczona na 14 kwietnia.

Prośmy Boga, aby był bardzo blisko Sawana, jego żony Sobi i ich rodziny. Módlmy się, aby mogli szybko złożyć apelację i by została ona rozpatrzona pozytywnie. Prośmy Pana, aby zapewnił pełną opiekę tej rodzinie.

Dziękujmy Bogu za odwagę i poświęcenie pakistańskich współpracowników Release International, którzy wspierają chrześcijan takich jak Sawan, którzy zostali oskarżeni o bluźnierstwo. Prośmy Pana, aby ich chronił i umocnił ich determinację pomimo dzisiejszego niepowodzenia.

Źródło: Release International, Pakistan Christian Post, Express Tribune
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button