PrześladowaniaZe świata

Pakistan: Chrześcijanki doświadczają okrutnych aktów przemocy

PakistanMniejszość chrześcijańska w Pakistanie (mniej niż 3% populacji) jest jedną z najbiedniejszych i najbardziej bezbronnych grup w kraju. Naśladowcy Chrystusa cierpią z powodu dużej nietolerancji i prześladowań. Ogromna bieda zmusza chrześcijanki do pracy jako służące, przez co doświadczają przemocy, prześladowań, są zmuszane do przejścia na islam a czasem, niestety, również mordowane.

Każdego roku w Pakistanie około 700 dziewcząt w wieku 12-25 lat jest uprowadzanych, zmuszanych do małżeństwa z porywaczami i przejścia na islam. W wielu przypadkach ofiary muszą również zaświadczyć, że zmieniły wiarę z własnej woli, co pozwala sprawcom uniknąć odpowiedzialności. Kiedy przypadki zmuszania do małżeństw i zmiany wiary zostają zgłoszone, policja okazuje jawne lekceważenie dla zasad sprawiedliwości. A jeśli już sprawa trafi do sądu, to w czasie trwania postępowania pokrzywdzona dziewczyna pozostaje pod opieką swoich oprawców.

Pod koniec kwietnia ojciec młodej dziewczyny zgłosił na policję napaść na nią.

Jego córka, Maria Sarfaz, była gwałcona przez trzy dni. Tak jak w podobnych przypadkach, napastnicy próbują zmusić rodzinę do wycofania zeznań. Rodzina została ostrzeżona, że jeśli nie zastosują się do zaleceń, to wszystkie domy chrześcijan w miastach Distt i Sheikupora zostaną spalone.

Po niedawnej wizycie w Pakistanie kanadyjski ambasador do spraw wolności religijnej Andrew Bennett oświadczył: „Jesteśmy zaniepokojeni powtarzającymi się przypadkami przemocy na tle religijnym i bezwzględnym lekceważeniem przez ekstremistów prawa jednostki dowolnego wyznania do praktykowania swojej religii w pokoju i bezpieczeństwie”.

Módlmy się za Marię jak i za wiele innych chrześcijanek w Pakistanie, które doświadczają przeróżnych okrucieństw. Módlmy się, aby Bóg zatroszczył się o te, które zostały okrutnie zgwałcone, uzdrawiając ich serca i pomagając im przejść ból, strach i wstyd. Módlmy się też o te kobiety, które zostały skrzywdzone i zmuszone do zmiany wyznania, aby dalej uwielbiały Boga w swoich sercach ufając, że On zapewni im powrót do domu i najbliższych. Wstawiajmy się również za tymi, którzy dopuszczają się tych okropnych czynów, aby Bóg przyprowadził do ich do opamiętania, aby doświadczyli Jego przebaczenia.

Źródło: The Evangelical Fellowship of Canada, VOM Australia, Daily Times
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.