PrześladowaniaZe świata

Pakistan: Chrześcijanin szuka pomocy policji i źle kończy

Pakistan60-letni Anjum Sandhu rzekomo obraził proroka islamu. „Sąd Antyterrorystyczny” skazał go za to na karę śmierci. Sandhu jest jednym z trzech dyrektorów łącznie ośmiu szkół o nazwie ‚Science Locus School‘ w mieście Gujranwala, a do tego dyplomowanym chemikiem z tytułem magistra literatury angielskiej. Jego bliski krewny, który chce pozostać anonimowy, przyznał w rozmowie z działaczem na rzecz praw człowieka Napoleonem Qayyum, że Sandhu w swojej 20-letniej karierze nauczycielskiej nigdy „nie wykazywał skłonności do dyskusji religijnych”. I dalej: „Od momentu ogłoszenia wyroku zaryglowaliśmy nasze domy i wyjechaliśmy ze strachu o swoje życie”. Pakistan jest znany ze swojej ustawy o bluźnierstwie i jej nadużywania. W Światowym Indeksie Prześladowań zajmuje obecnie 6 miejsce.

Skazanie z powodu spreparowanego nagrania

Sandhu złożył w maju 2015 r. doniesienie na policji przeciwko dwóm mężczyznom, którzy szantażowali go pewnym nagraniem. Rzekomo można było na nim usłyszeć jak Sandhu obraża proroka muzułmanów. Głos przypomina głos Sandhu. Mężczyźni zażądali początkowo 20 000 rupii, potem 50 000 rupii (około 430 euro). Sandhu podał nazwiska mężczyzn (Naz i Ali), po czym oboje zostali aresztowani. Znaleziono przy nich także 20 000 rupii. Policjant, który przyjął doniesienie, wykorzystał sytuację, aby także szantażować Sandhu. Sandhu miał nadzieję na pomoc policji, a znowu został oskarżony o znieważenie proroka. Arif Goraya, adwokat Sandhu, powiedział, że dochodzenie w sprawie zarzutów przeciwko niemu było przeprowadzone przez ten sam komisariat policji, gdzie aresztowano dwóch mężczyzn. Świadkowie, którzy mieli zeznawać na rzecz Sandhu, nie pojawili się, jednak było kilku policjantów, którzy zostali świadkami przeciwko niemu. Sędzia uwierzył również w raport laboratorium medycyny sądowej, które rzekomo zidentyfikowało głos na nagraniu, jako głos Sandhu, chociaż nie dysponuje technicznymi środkami, by to zbadać. 27 czerwca br. Sandhu został skazany na śmierć i grzywnę 500 000 rupii (około 4300 euro).

Prosimy, módlcie się za Sandhu i innych chrześcijan w Pakistanie!

• Módlmy się, aby Sandhu został oczyszczony z fałszywych zarzutów.
• Módlmy się o wszystkie osoby odpowiedzialne w tej sprawie, aby Bóg poruszył ich serca i by respektowali sprawiedliwość.
• Módlmy się za Sandhu, aby Pan pocieszał go, wzmacniał i ochraniał w tej trudnej sytuacji.
• Módlmy się za chrześcijan z tego regionu, aby nie paraliżował ich strach, lecz aby trwali w wierze.

Źródło Open Doors
Tłumacz Alicja Gubernat

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button