PrześladowaniaZe świata

Pakistan: Atak na chrześcijan, którzy kupili dom w sąsiedztwie muzułmanów

Nadeem Joseph
Nadeem Joseph w szpitalu. Zdjęcie: Screenshot – YouTube / Daimjee TV

Nadeem Joseph kupił dom w Kolonii TV w Peszawarze i pod koniec maja wprowadził się. Kiedy jego sąsiad, Salman Khan, dowiedział się, że Nadeem i jego rodzina są chrześcijanami, oznajmił, że muszą natychmiast się wyprowadzić, ponieważ, jak stwierdził, chrześcijanie są wrogami islamu.

Przez następne dni Salman Khan groził tej rodzinie, a 4 czerwca wraz ze swoimi synami pojawił się w ich domu i dał im 24 godziny na wyprowadzkę. Kiedy Nadeem zauważył, że Salman i jego synowie mają strzelby, próbował wezwać policję, ale zanim zdążył to zrobić, dwukrotnie został postrzelony w brzuch. Następnie napastnicy ostrzelali innych członków rodziny, raniąc teściową Nadeema w ramię.

Żaden z sąsiadów nie zrobił nic, aby pomóc. Rodzinie udało się wezwać karetkę i zarówno Nadeem jak i jego teściowa przebywają w szpitalu i wracają do zdrowia. Złożono w tej sprawie zeznanie na policji i kilku członków rodziny Khan zostało aresztowanych w związku z atakiem na rodzinę Nadeema. Są też dowody na to, że rodzina Khan była zamieszana w handel kokainą. Według najnowszych doniesień, Salman Khan uciekł i jest poszukiwany przez policję.

Nietolerancja i dyskryminacja religijna w Pakistanie są powszechne.

Z tego powodu chrześcijanie mają ograniczone możliwości otrzymania dobrej pracy, zdobycia wykształcenia, a nawet zamieszkania w pewnych dzielnicach.

Módlmy się o pełny powrót do zdrowia Nadeema i jego teściowej. Niech wszyscy odpowiedzialni za ten atak staną przed sądem. Módlmy się także, aby zarówno sprawcy ataku jak i wszyscy obywatele Pakistanu uświadomili sobie niesprawiedliwość wywołaną nietolerancją i aby zaszły w tym kraju pozytywne zmiany, umożliwiając wszystkim obywatelom równość. Módlmy się, by chrześcijanie konsekwentnie pokazywali Chrystusowy charakter przez przebaczanie swoim niewierzącym sąsiadom i okazywanie im życzliwości.

Źródła: UCA News, AsiaNews, International Christian Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button