PrześladowaniaZe świata

Pakistan: Atak na chrześcijan, którzy kupili dom w sąsiedztwie muzułmanów

Nadeem Joseph
Nadeem Joseph w szpitalu. Zdjęcie: Screenshot – YouTube / Daimjee TV

Nadeem Joseph kupił dom w Kolonii TV w Peszawarze i pod koniec maja wprowadził się. Kiedy jego sąsiad, Salman Khan, dowiedział się, że Nadeem i jego rodzina są chrześcijanami, oznajmił, że muszą natychmiast się wyprowadzić, ponieważ, jak stwierdził, chrześcijanie są wrogami islamu.

Przez następne dni Salman Khan groził tej rodzinie, a 4 czerwca wraz ze swoimi synami pojawił się w ich domu i dał im 24 godziny na wyprowadzkę. Kiedy Nadeem zauważył, że Salman i jego synowie mają strzelby, próbował wezwać policję, ale zanim zdążył to zrobić, dwukrotnie został postrzelony w brzuch. Następnie napastnicy ostrzelali innych członków rodziny, raniąc teściową Nadeema w ramię.

Żaden z sąsiadów nie zrobił nic, aby pomóc. Rodzinie udało się wezwać karetkę i zarówno Nadeem jak i jego teściowa przebywają w szpitalu i wracają do zdrowia. Złożono w tej sprawie zeznanie na policji i kilku członków rodziny Khan zostało aresztowanych w związku z atakiem na rodzinę Nadeema. Są też dowody na to, że rodzina Khan była zamieszana w handel kokainą. Według najnowszych doniesień, Salman Khan uciekł i jest poszukiwany przez policję.

Nietolerancja i dyskryminacja religijna w Pakistanie są powszechne.

Z tego powodu chrześcijanie mają ograniczone możliwości otrzymania dobrej pracy, zdobycia wykształcenia, a nawet zamieszkania w pewnych dzielnicach.

Módlmy się o pełny powrót do zdrowia Nadeema i jego teściowej. Niech wszyscy odpowiedzialni za ten atak staną przed sądem. Módlmy się także, aby zarówno sprawcy ataku jak i wszyscy obywatele Pakistanu uświadomili sobie niesprawiedliwość wywołaną nietolerancją i aby zaszły w tym kraju pozytywne zmiany, umożliwiając wszystkim obywatelom równość. Módlmy się, by chrześcijanie konsekwentnie pokazywali Chrystusowy charakter przez przebaczanie swoim niewierzącym sąsiadom i okazywanie im życzliwości.

Źródła: UCA News, AsiaNews, International Christian Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Tagi
pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.