Ze świata

„Koniec sportu dziewcząt i kobiet, jakie znamy”. Ukłon Bidena w stronę LGBT

Ryan T. Anderson

W ciągu kilku pierwszych godzin od środowej inauguracji, prezydent Joe Biden dotrzymał kilku obietnic wyborczych, podpisując piętnaście dekretów prezydenckich i dwa działania agencyjne. To największa liczba dekretów podpisanych przez amerykańskiego prezydenta w pierwszym dniu pełnienia urzędu.

Chociaż w mowie inauguracyjnej Biden wychwalał jedność, umieścił swoje nazwisko pod dekretem, który w ocenie niektórych konserwatystów ustanawia politykę transgender, stwarzającą silne podziały kosztem wolności, a nawet praw kobiet.

Znaczenie dekretu prezydenckiego Bidena

W komentarzu dla „The Daily Signal”, Ryan T. Anderson, starszy pracownik naukowy na stypendium badawczym Williama E. Simona na wydziale amerykańskich zasad i polityki publicznej w The Heritage Foundation, wyjaśnia znaczenie dekretu prezydenckiego Bidena.

„Nie potrzeba szklanej kuli, by wiedzieć, jak urzędnicy administracji Bidena będą interpretować i stosować te polityki: mężczyznom, którzy identyfikują się jako kobiety, trzeba pozwolić na dostęp do przestrzeni tylko dla kobiet; chłopcom, którzy identyfikują się jako dziewczynki, trzeba pozwolić na udział w konkurencjach sportowych dla dziewcząt; plany opieki zdrowotnej muszą pokrywać koszty procedur zmiany płci; lekarze i szpitale muszą je wykonywać, a agencje adopcyjne mogą szukać nie tylko zamężnych matek i żonatych ojców, by przekazać im opiekę nad dziećmi w potrzebie” – napisał Anderson.

Koniec sportów kobiecych

Na przykład, Anderson zauważa, że jednym pociągnięciem pióra, dekret Bidena „znaczy koniec sportów kobiecych i dziewczęcych, jakie znamy”.

„Możemy, i powinniśmy, bronić zdroworozsądkowych polityk, poważnie podchodzących do różnic cielesnych, które na pewnych obszarach życia (szatnie i prysznice, sporty, schroniska dla kobiet, opieka zdrowotna) dostarczają zasadnych podstaw, by w sposób odmienny (choć nadal równy) traktować mężczyzn i kobiety” – napisał.

Anderson twierdzi, że administracja Trumpa postąpiła słusznie, korygując krok prezydenta Obamy, podjęty w imię zwalczania dyskryminacji.

„Aby argument o dyskryminacji miał siłę przebicia, należałoby powiedzieć, że sportowiec o męskiej masie mięśniowej, strukturze kostnej i pojemności płuc (by wymienić tylko kilka cech), jest na pozycji porównywalnej, podobnie usytuowanej do pozycji sportowca o żeńskiej masie mięśniowej, strukturze kostnej i pojemności płuc” – napisał. „Jeśli uznamy, że tacy sportowcy faktycznie nie znajdują się na porównywalnych, podobnie usytuowanych pozycjach, trudno jest utrzymywać, że dochodzi do 'dyskryminacji' w sensie pejoratywnym”.

„Owszem, odmiennie traktujemy mężczyzn i kobiety – mamy NBA i WNBA – ale dzieje się to właśnie po to, by traktować ich w sposób równy” – kontynuuje Anderson. „Równość – sprawiedliwość – w konkurencji sportowej często wymaga poważnego podchodzenia do różnic cielesnych między mężczyznami i kobietami”.

Naukowiec z The Heritage Foundation dostrzega też, że nadeszła pora na dwa działania: rozstrzygnięcia sądowe i legislacyjne.

Potrzebujemy rozstrzygnięć sądowych

„Potrzebujemy rozstrzygnięć sądowych i legislacji nie tylko w sprawie wolności religijnej, ale w istotnych kwestiach, takich jak prywatność i bezpieczeństwo w przestrzeniach tylko dla kobiet i tylko dla mężczyzn, oraz dobra praktyka medyczna oparta na uwarunkowaniach naszej natury biologicznej jako męskich lub żeńskich istot ludzkich” – napisał Anderson.

„Przez rozstrzygnięcia sądowe i legislacyjne, musimy wyraźnie zakomunikować, że działanie zgodne z przekonaniem, iż zostaliśmy stworzeni jako mężczyźni i kobiety, jest legalne; że mężczyźni i kobiety są stworzeni dla siebie nawzajem; że żadna instytucja nie musi pozwalać mężczyznom na konkurowanie w sportach z kobietami; że żadna instytucja nie musi pozwalać mężczyznom na dostęp do szatni i schronisk przeznaczonych tylko dla kobiet; że żaden lekarz nie musi angażować się w tak zwaną opiekę 'dopasowania płci'” – zakończył.

Autor: Steve Warren

Źródło: CBN News

Podobne
Czy biologiczni mężczyźni, stający do zawodów jako kobiety, zdominują kobiece dyscypliny sportowe?

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button