PrześladowaniaZe świata

Kenia: 19 chrześcijan zamordowanych przez islamistów po porwaniu autobusu

Przynajmniej 19 chrześcijan znalazło się wśród osób zamordowanych w minioną sobotę przez somalijskich ekstremistów z islamistycznej organizacji Al-Szabab. Uzbrojeni mężczyźni zatrzymali autobus w północnej Kenii, oddzielili od reszty pasażerów osoby nie będące muzułmanami, po czym zastrzelili 28 z nich. Autobus był pół godziny drogi od Mandery i zmierzał do Nairobi, gdy został zatrzymany. Ekstremiści nakazali opuścić autobus wszystkim, którzy nie potrafili powtórzyć z pamięci koranicznej szahady, czyli islamskiego wyznania wiary.

Nakazano im położyć się na ziemi, po czym zastrzelono ich strzałem w głowę. 19 mężczyzn i 9 kobiet zostało zamordowanych.

Jeden z ocalałych powiedział, że darowano mu życie, ponieważ był w stanie powtórzyć kilka wersetów z Koranu, choć jest chrześcijaninem. Inni ocalały, Douglas Ochwodho, był w grupie tych, których zmuszono do opuszczenia autobusu, by ich rozstrzelać. Uniknął śmierci tylko dlatego, że każdy z dwóch bojowników, którzy mieli go zastrzelić, myślał, że zrobił to ten drugi. Jego żona, chrześcijanka, została zabita na miejscu.

Al-Szabab przyznała później, że to jej członkowie dokonali tej rzezi w odpowiedzi na naloty policyjne na kenijskie meczety podejrzewane o powiązania z terrorystami.

Módlmy się o ocalałych z sobotniej masakry oraz o wszystkich pogrążonych w żałobie, aby Boży pokój i obecność przyniosły im uzdrowienie i pociechę.

Módlmy się, aby Pan uzdolnił swój kościół do niesienia duchowej i praktycznej pomocy, w tym fachowego opartego na Słowie Bożym poradnictwa, osobom rannym i pogrążonym w żałobie w wyniku takich zamachów.

Módlmy się, aby kenijscy chrześcijanie mieli łaskę i siłę, by nie dać się zastraszyć przemocą ani też nie szukać zemsty.

/Źródło: Release International/
Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.