Ze świata

Kazachstan: Zwolniono nawróconego na chrześcijaństwo

Yklas Kabduakaso
Yklas Kabduakasow

2 października, po ponad dwuletnim uwięzieniu za domniemane „wzniecanie religijnej nienawiści”, został wypuszczony na wolność Yklas Kabduakasow, chrześcijanin nawrócony z islamu. Po aresztowaniu, do którego doszło 14 sierpnia 2015 r., Yklas przebywał najpierw w przedprocesowym ośrodku zatrzymań, potem w areszcie domowym, aż w końcu trafił do obozu pracy.

Podczas tej dwuletniej, ciężkiej próby,

Yklas został ogromnie pobłogosławiony licznymi listami, które otrzymywał od osób wyrażających swoją troskę i dających mu wsparcie modlitewne. Yklas wrócił do domu, do żony i dzieci, a kazachski parlament rozważa nałożenie dalszych restrykcji na działalność o charakterze religijnym. Planuje się podwojenie wysokości obecnie obowiązujących kar grzywny i więzienia. Tylko w tym roku już dwa chrześcijańskie zbory zostały w Kazachstanie zamknięte za prowadzenie nabożeństw.

Jesteśmy wdzięczni za zwolnienie Yklasa i modlimy się, by szybko odnalazł się w życiu z rodziną poza więziennymi murami. Módlmy się też, by nadal śmiało dzielił się ewangelią, aby i inni ludzie mogli poznać Bożą, zbawczą łaskę.

Źródło: VOM USA
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.