Wieści wydawnicze

Jak wychowywać dziecko będące pod wpływem ex-małżonka

Jak wychowywać dziecko będące pod wpływem toksycznego ex-małżonkaRozwód nigdy nie jest łatwy. Koniec małżeństwa, zwłaszcza w rodzinie, w której są dzieci, zawsze wiąże się ze zmianami i stratami. Być może straciłaś/straciłeś dom rodzinny, część przychodu, niektórych przyjaciół, a nawet o wiele więcej. Możliwe, że czeka cię utrata czegoś, co zawsze brałaś/brałeś za pewnik. Niewątpliwie jedną z takich rzeczy jest wsparcie współmałżonka w twoich relacjach z dzieckiem. Odkrycie, że były współmałżonek działa teraz na twoją niekorzyść, może okazać się bardzo bolesne. Nie wszyscy próbują podkopywać autorytet byłego współmałżonka w oczach dziecka – niestety często, o wiele za często, tak właśnie się dzieje. Możliwe, że dotyczy to także ciebie i czujesz, że powoli tracisz swoje dziecko na rzecz twojego eks.

Celem tej książki jest pomoc w postępowaniu z dzieckiem, które czuje się rozdarte i musi wybierać pomiędzy tobą a twoim toksycznym byłym współmałżonkiem. Chcemy wskazać ci różne sposoby, którymi były partner może próbować wciągnąć dziecko w konflikt lojalności, tak abyś mogła/mógł je natychmiast rozpoznawać i podejmować odpowiednie kroki. Chcemy też uświadomić ci psychologiczny wpływ zachowania twojego eks na wasze dziecko – rozumiejąc, co się dzieje, będziesz osobą bardziej empatyczną i wrażliwą na doświadczenia twojej pociechy.

Wierzymy, że wiedza na temat pozytywnego i świadomego rodzicielstwa dostarczy ci narzędzi, których potrzebujesz do umocnienia więzi z dzieckiem. Sposoby zaprezentowane w tej książce mają pomóc ci zminimalizować szkodliwy wpływ twojego/twojej eks i sprawić, że dziecko nie wybierze tego drugiego rodzica lub że zrobi to później. Życzymy ci powodzenia w odkrywaniu nowych aspektów życia i leczeniu ran, zachęcamy cię też, abyś mogła/mógł całym sercem i umysłem skoncentrować się na myśli, że twoje dziecko potrzebuje ciebie, nawet jeśli ono nie zawsze to sobie uświadamia, o tym pamięta lub nie zachowuje się tak, jakby cię potrzebowało.

Dane książki:

Tytuł: Jak wychowywać dziecko będące pod wpływem ex-małżonka

Autor: Amy J. L. Baker, Paul R. Fine
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2018
Format: 125×195 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 232

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 978-83-7492-249-4

Rekomendacje

W ostatnich czasach problem odseparowania rodziców od dziecka stał się kwestią złożoną, poruszaną w wielu książkach i pracach naukowych. Rodzic rozdzielony z ukochanym dzieckiem może się czuć wręcz przytłoczony ilością profesjonalnej literatury na ten temat. Amy J.L. Baker i Paul R. Fine znaleźli sposób na udzielenie mu szybkiej pomocy – skupiają się na pięciu konkretnych strategiach, po które były małżonek może sięgnąć po to, aby nie dopuścić do separacji z dzieckiem.

– William Bernet, doktor nauk medycznych, profesor emerytowany Vanderbilt University School of Medicine, Nashville (Tennesee)

Ta książka dostarcza czytelnikowi nie tylko niezbędnego wsparcia, ale także praktycznych i pomocnych porad na te-mat roli dobrego rodzica dla dziecka, które zostało uwikłane w konflikt rodziców. Każde dziecko zasługuje na to, aby kochać i być kochanym przez oboje rodziców, a ta książka pomoże rodzicom osiągnąć ów cel.

– Jason Patric, aktor, ojciec odseparowany od dziecka, założyciel ruchu Stand Up for Gus

Jak wychowywać dziecko będące pod wpływem toksycznego ex-małżonka to wspaniała książka dla każdego rodzica skonfliktowanego z byłym współmałżonkiem, z którym wspólnie wychowuje dziecko. Baker i Fine trafnie opisują sposoby manipulacji, jakich może dopuszczać się toksyczny były współmałżonek, co może doprowadzić do odseparowania dziecka od jednego z rodziców. Co ważniejsze, uczą, co robić, a czego nie robić, aby utrzymać zdrowe relacje rodzic – dziecko bez względu na owe manipulacje. Przedstawiają użyteczne strategie, którymi może się posłużyć rodzic, w tym jak się nie złościć, nie poddawać ani nie ulegać.

– Bill Eddy, prawnik, terapeuta i autor książki
Don’t Alienate the Kids! Raising Resilient Children While Avoiding High Conflict Divorce

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.