Wieści wydawnicze

Jak mówić aby ludzie słuchali

Jak mówić aby ludzie słuchaliZnany sprawozdawca radiowy, udziela wielu cennych wskazówek, aby pomóc tym, którzy mają problemy w rozmowie z jedną osobą czy przemawianiem na sali pełnej ludzi. Autor przyznaje, że najlepszym sposobem nauczenia się czegoś jest najpierw zrobienie tego źle. Autor prowadzi czytelnika i krok po kroku pokazuje mu swoją perspektywę i dzieli się wnioskami „z prób całego życia i wielu popełnionych błędów”.

Spis treści książki: Jak mówić aby ludzie słuchali

Wprowadzenie
Potęga mowy
Jak przezwyciężyć onieśmielenie
Słowa z autorytetem
Bariery w komunikacji
Nie ma straconych rozmów
Zwycięstwo w dyskusji
Propozycje do przemyślenia
Przygotowanie mowy
Wygłaszanie mowy
Rozbrajanie „niewypałów”

Słowo końcowe (fragm.)

Ktoś powiedział, że najbardziej pożałowania godni nie są ci, którzy nie otrzymali tego, czego pragnęli, lecz ci, którzy to otrzymali, lecz odkryli, że naprawdę chcieli czego innego. To prawda w wielu dziedzinach. Bycie osobą samotną jest trudne, lecz nie jest nawet w połowie tak złe, jak obudzenie się w poniedziałek rano i odkrycie, że poślubiło się niewłaściwą osobę. Trudno jest być biednym (wcale nie zamierzam bronić ubóstwa), lecz biedak może przynajmniej marzyć o tym, jak cudownie byłoby być bogatym. Bogaci ludzie, którzy zdobywają się na uczciwą refleksję, zawsze dochodzą do przerażającego wniosku, że obietnice bogactwa nie dają szczęścia i pozbawiają wszelkiej nadziei.

Na tej zasadzie nie oczekuj, że osiągnięcie skuteczności w komunikowaniu wypełni twoją wewnętrzną pustkę czy uczyni cię taką osobą, jaką zawsze pragnąłeś być. Możesz być skutecznym mówcą (o tym właśnie jest ta książka), lecz nie stawiaj sobie tego za cel, bowiem osiągnięcie go niesie ze sobą więcej ciężarów niż zdołasz udźwignąć.

Pewne rzeczy może sprawić tylko Bóg….

Steve Brown jest prezydentem i wykładowcą teologii w organizacji Key Life Network, Inc. oraz profesorem Reformed Theological Semianry w Orlando na Florydzie. Wśród książek, jakie napisał, są m.in.: If Jesus Has Come, If God In in Charge oraz Welcame to the Family.

Tytuł: Jak mówić aby ludzie słuchali

Autor: Steve Brown
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos
Stron 190, format – 14,5×20 cm.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.