Ze świata

Indonezja: chrześcijańska pilotka ginie w czasie lotu misyjnego

Wielu opłakuje stratę pilotki Joyce Lin, która zginęła we wtorek 12 maja w Indonezji, wioząc potrzebne zaopatrzenie i testy na COVID-19 mieszkańcom indonezyjskiej wsi.Joyce Lin

Lin, l.40, była pilotką Mission Aviation Fellowship (MAF), niekomercyjnej, chrześcijańskiej organizacji pomocowej.

W oświadczeniu prasowym MAF informuje, że kilka minut po starcie z lotniska Sentani w Indonezji, Lin zgłosiła awarię i jej samolot spadł do jeziora Sentani.

Lin była jedyną osobą na pokładzie samolotu Kodiak. Kilka godzin po katastrofie, ratownicy wydobyli z jeziora jej ciało.

„Rodzina Mission Aviation Fellowship (MAF) jest głęboko zasmucona stratą swojej koleżanki i przyjaciółki Joyce Lin” – napisano w oświadczeniu. „Joyce odpowiadała na potrzeby wsi Mamit na wyżynach Papui, a ładunek jej samolotu zawierał zestawy szybkich testów na COVID-19 dla miejscowego szpitala. Kilka minut po starcie zgłosiła awarię i samolot spadł do jeziora Sentani. Joyce była jedyną osobą na pokładzie”.

Lin wychowała się w Kolorado i Maryland, a po ukończeniu college’u pracowała jako specjalista komputerowy. Zainteresowała się lotnictwem misyjnym i wstąpiła do MAF, ponieważ organizacja łączyła jej „zainteresowanie komputerami, lotnictwem i służbą chrześcijańską”.

„Joyce uwielbiała pracę dla MAF w Indonezji, gdzie służyła jako pilotka i specjalista wsparcia terenowego IT” – głosi oświadczenie. „Chociaż była tam dopiero dwa lata – jeden rok w środkowej Javie w celu nauki języka i drugi w Sentani – jej wpływ był znaczący. Joyce wielokrotnie powtarzała, jak bardzo się cieszy w ciągu tych ostatnich tygodni, zanim odeszła do Pana”.

Lin ze współczuciem pełniła misję służenia innym, szczególnie w zaspokajaniu potrzeb ludzi odizolowanych od społeczeństwa.

„Jesteśmy wdzięczni za modlitwy za jej rodzinę w tym czasie nagłej straty, a także za modlitwy za zespół MAF Papua, który z nią pracował. Joyce była światłem odbijającym Jezusa i będzie nam jej bardzo brakowało”.

Lin zostawiła rodziców i dwie siostry. Planowane są nabożeństwa żałobne, a MAF przygotowuje wspomnienie o służbie i życiu Lin, którym w internecie uczci jej pamięć.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button