PrześladowaniaZe świata

Indie: Chrześcijanin zastrzelony przez hinduskich nacjonalistów

Indie

18 maja w indyjskim stanie stanie Radżastan w wyniku ataku na chrześcijańską rodzinę został zastrzelony 52-letni chrześcijan. Napastnikami byli hinduistyczni nacjonaliści uzbrojeni w strzelby, miecze i sierpy. Według lokalnych informatorów trzech innych członków rodziny zostało poważnie rannych.

„Wierzę, że Bóg nie bez powodu zachował mnie przy życiu.”

Podczas ataku napastnicy próbowali zastrzelić pastora Ramesha Bumbariya, ale broń nie wystrzeliła. Napastnicy zastrzelili jednak ojca pastora, Ramesha, Bhimę, natomiast pastor Ramesh został pobity do nieprzytomności.

Członkowie rodziny, którzy doznali obrażeń w wyniku ataku, zostali przetransportowani do państwowego szpitala w Ugaipur, jednak odmówiono im wstępu z powodu pandemii COVID-19. W końcu otrzymali pomoc w pobliskim szpitalu prywatnym.

Pastor Ramesh był już wcześniej atakowany z powodu swojej wiary i służby, w wyniku której założył kilka kościołów domowych w różnych wioskach. Oceniając ostatni incydent powiedział z przekonaniem „Wierzę, że Bóg nie bez powodu zachował mnie przy życiu. Będę nadal wykonywał służbę, którą mi powierzył.”

Módlmy się…

Módlmy się o fizycznie uzdrowienie pastora Ramesha i innych członków jego rodziny, którzy doznali obrażeń podczas ataku. Prośmy Pana, aby wzmocnił tę rodzinę emocjonalnie i duchowo, aby doszli do siebie po traumie ataku i po bolesnej stracie bliskiej osoby.

Módlmy się, aby śmierć Bhimy nie poszła na marne, ale by Pan użył świadectwa jego życia dla duchowego błogosławieństwa i odnowy całej okolicy, aby wiele więcej imion było wpisanych do „Księgi Życia Baranka” (Obj. 13,8;21,27)

Źródło:  International Christian Concern
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Inne: Indie: Chrześcijanie pobici podczas spotkania modlitewnego

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button