PrześladowaniaZe świata

Indie: Brutalny atak za odmowę wyparcia się Chrystusa

Indie

15 sierpnia zwierzchnik wsi Adnadhi w indyjskim stanie Madhya Pradesh poprowadził około 250-osobowy tłum w ataku na grupę chrześcijan, którzy nie chcieli wyrzec się wiary w Chrystusa. Według relacji świadków, zwierzchnik wezwał chrześcijan do stawienia się w oznaczonym miejscu, gdzie czekał na nich razem z innymi. Po przybyciu jedenaścioro wierzących otrzymało dwie możliwości: porzucić wiarę lub opuścić wieś. Gdy odmówili, zostali obrzuceni kamieniami. Z powodu obrażeń, czworo z nich wymagało hospitalizacji.

Atak na chrześcijan

We wsi Adnadhi mieszka 15 rodzin, które około 20 lat temu nawróciły się na chrześcijaństwo. Chociaż w przeszłości doświadczały pewnego sprzeciwu, obecny atak był zupełnie niespodziewany. Zajście zgłoszono na policji, jednak władze nie podjęły żadnych działań przeciwko sprawcom.

Ataki na chrześcijan w stanie Madhya Pradesh nasiliły się po uchwaleniu praw anty-konwersyjnych, które oficjalnie zaczęły obowiązywać w marcu tego roku.

Módlmy się…

Chwalmy Boga za niewzruszoną wiarę naszych chrześcijańskich braci i sióstr w tej indyjskiej miejscowości. Módlmy się o zupełne fizyczne uzdrowienie rannych w ataku. Prośmy Pana, by nadal napełniał odwagą i siłą wierzących, którzy po ostatniej zasadzce pozostają we wsi.

Niech Bóg działa w sercach i umysłach wrogo nastawionych mieszkańców, wprowadzając w całej społeczności swój pokój.

Źródła: Asia News, International Christian Concern
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Indie: Ranne osoby w ataku na kościół

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button