Ze świata

Ewangelista Franklin Graham atakowany przez Newcastle za wejście na drogę prawną

Franklin Graham prowadzi postępowanie prawne w Wielkiej Brytanii. (Zdjęcie: Facebook / Franklin Graham)

Przewodniczący Rady Miejskiej Newcastle, Nick Forbes, przypuścił zjadliwy atak na amerykańskiego ewangelistę Franklina Grahama za zamiar podjęcia kroków prawnych po tym, gdy miasto odwołało jego wystąpienie z powodu głoszonych przez niego poglądów na homoseksualizm.

Konferencja Grahama miała się odbyć w Utilitia Arena w Newcastle, jednak właściciel ośrodka, ASM Global, znany dawniej jako SMG, odwołał ją po naciskach ze strony Forbes’a i grupy orędowniczej LGBT+, Northern Pride.

Billy Graham Evangelistic Association (BGEA), organizator brytyjskiej trasy Grahama, zamierza podjąć kroki prawne przeciwko ASM Global i innym ośrodkom konferencyjnym, które odwołały rezerwacje wystąpień ewangelisty.

W wywiadzie dla „Newcastle Chronicle” z połowy czerwca, Forbes odpowiada na groźbę postępowania sądowego: „Najwyraźniej [Graham] nie zrozumiał, gdy nasze miasto jednym głosem odrzuciło jego wystąpienie.

„Nie tolerujemy i nie akceptujemy szerzenia kontrowersyjnych, odrażających poglądów na temat społeczności LGBT, ani jego obrzydliwych, staroświeckich komentarzy na temat seksualności.

„Ukrywanie się za cienką zasłoną groźby kroków prawnych przypomina rozdrażnione dziecko, które tupie nogami, bo nie jest tak, jak ono chce.

„Wyjaśnijmy coś: Newcastle nie da się zastraszyć, nie zachwiejemy się w walce przeciwko społecznej niesprawiedliwości i nie będziemy tolerować mowy nienawiści w żadnej formie.

„Jesteśmy miastem, które szczyci się swoimi żywotnymi, zróżnicowanymi społecznościami. Miastem, w którym ludzie są akceptowani i mile widziani tacy, jacy są. Miastem, które cieszy się społecznością LGBT i ma historię zwalczania wszelkich form nierówności.

„Na całym świecie widzimy społeczności rozdzierane protestami, przemoc zagrażającą prawu do tego, by twój głos był słyszany, i dyskusje skupione wokół problemu dyskryminacji. Właśnie w czasie takim jak ten nasze miasto musi się zjednoczyć, by leczyć te podziały, a nie przyjmować ludzi, którzy uznają za stosowne, by je pogłębiać” – powiedział Forbes.

Graham planował w tym roku ośmiodniową trasę po Wielkiej Brytanii, ale wszystkie zarezerwowane ośrodki konferencyjne wycofały się z powodu jego poglądów na homoseksualizm. Gdy BGEA szukało alternatywnych ośrodków, kraj znalazł się pod kwarantanną z powodu koronawirusa i trasa Grahama została przełożona na czas nieokreślony.

Graham zaprzeczył, by miał nieść przesłanie nienawiści. W liście otwartym do brytyjskiej społeczności LGBTQ ze stycznia tego roku napisał: „Ewangelia jest dla wszystkich. Nie przychodzę kierowany nienawiścią, przychodzę kierowany miłością. Zapraszam wszystkich ze społeczności LGBTQ, by przyszli i sami posłuchali przekazów Ewangelii, jakie będę nieść z Bożego Słowa, Biblii. Jesteście jak najbardziej mile widziani”.

Rzecznik BGEA powiedział, że organizacja jest „oddana szukaniu porozumienia z ośrodkami, które miały być gospodarzami na trasie”.

„Decyzja SMG zerwała związaną prawnie umowę i potraktowała nas, chrześcijan posiadających tradycyjne, biblijne przekonania, w sposób mniej przychylny niż innych o odmiennych poglądach” – stwierdził rzecznik.

„W odniesieniu do rady miasta, obawiamy się, że przeciwstawiając się konferencji BGEA, rada podjęła działanie niezgodne z prawem i zasadniczo zmusiła SMG do zerwania umowy. Celem BGEA jest zrealizowanie trasy w na nowo ustalonych terminach.

„Nadal będziemy zachęcać SMG i radę do stosowania swoich zasad równości, różnorodności i włączania wobec wszystkich członków społeczności, również chrześcijan o tradycyjnych poglądach biblijnych” – kontynuował.

„W tym czasie niepewności, ludzie potrzebują przesłania nadziei, a Billy Graham Evangelistic Association pozostaje oddane dzieleniu się Dobrą Nowiną Ewangelii z mieszkańcami całej Wielkiej Brytanii” – dodał rzecznik. „Jesteśmy wdzięczni, że ludzie z ponad 2.330 kościołów współpracują z nami i modlą się za tę akcję ewangelizacyjną”.

Autor: zespół Christian Today

Źródło: Christian Today

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button