Uświęcenie
Film

Film animowany „Dawid” pokonał „The Chosen”

Rekordowe sfinansowanie filmu

Źródło: Screenshot z filmu Dawid

Film pt. «Dawid» produkcji «Angel Studios» pobił – własny rekord finansowy z «The Chosen». «Dawid» jest największą produkcją filmową finansowaną przez publiczność. Jest to film animowany opowiadający o bohaterze religijnym.

Animowany film familijny «Dawid» przekroczył w minionych tygodniach pewien próg. Zebrano ponad 50 milionów dolarów z planowanych 61 milionów.

Celem reżysera Phila Cunninghama jest, aby film stał się najważniejszym biblijnym filmem animowanym od czasu kasowego hitu Dreamworks pt. “Książe  Egiptu” z 1998 roku.

Dotarcie do szerokiego grona odbiorców

Phil Cunningham wyjaśnia, że celem filmu jest dotarcie do szerokiego grona odbiorców. «Wierzymy, że historia Dawida jest jedną z niewielu historii biblijnych, które mogą dotrzeć poza tradycyjnych chrześcijańskich odbiorców. Chcemy nakręcić ten film tak, by chrześcijańska publiczność je pokochała i będzie zadowolona w jaki sposób została opowiedziana ta historia.»

Jednocześnie ludzie, których nie pociąga Biblia, również mogą czuć się zaproszeni.

«’The Chosen’ pokonany»

Dyrektor generalny «Angels Studios» Neal Harmon mówi, że «Dawid» «jest obecnie największą produkcją finansowaną ze środków publicznych». Finansowanie przekroczyło nawet «The Chosen».
«Jesteśmy zachwyceni, tym co się obecnie dzieje.»

Podobnie jak «Książe Egiptu» będzie to musical. «Dawid dużo komponował. Był artystą, muzykiem», podsumowuje Phil Cunningham. «Integrowanie muzyki z historią nie jest wyzwaniem, ale czymś zupełnie naturalnym. Wydaje się, że to jedyny sposób na opowiedzenie tej historii.»

Film powinien trafić na ekrany w 2025 roku.

Obejrzyj zwiastun filmu „David”

Autor: Michael Foust / Daniel Gerber
Źródło: Christian Headlines / Übersetzung: Livenet
Tłum. Joanna S.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button