PrześladowaniaZe świata

Erytrea: Kolejne aresztowania chrześcijan

ErytreaKolejni ludzie, którzy zebrali się na modlitwie zostali aresztowani – obecnie w niewoli przebywa około 1500 chrześcijan. Jak się dowiedzieliśmy, w dniu 3 grudnia w mieście Keren siły bezpieczeństwa w północno-afrykańskiej Erytrei aresztowały ośmiu chrześcijan. Mężczyźni należeli do kościoła „Full Gospel Church”, który nie został uznany przez rząd. W sobotę zebrali się w prywatnym domu na modlitwę. Jak zeznają świadkowie, chrześcijanie zostali zabrani do policyjnej stacji w małym mieście Elabered – oddalonego 25 km od Keren.

Już na początku listopada w południowej miejscowości Nakfa (prowincja Sahel) podczas przeszukania domu przez policję doszło do aresztowania 15 chrześcijan. Grupa zebrała się również na modlitwę. Naoczni świadkowie zeznali, że pięć kobiet i dziesięciu mężczyzn zostało pobitych przez urzędników, zanim zostali zabrani do ciężarówki. Ze stacji policyjnej Nakfa zostali zabrani w nieznane dotąd miejsce.

1500 uwięzionych chrześcijan

W Erytrei chrześcijanie są narażeni na ryzyko dzień w dzień, ze względu na swoją wiarę są aresztowani i zabierani do obozów pracy, nawet jeśli zbierają się tylko na modlitwie w prywatnych domach czy należą do niezależnych wspólnot. Ciągle otrzymujemy budzące niepokój wiadomości o sytuacji chrześcijan w odizolowanym kraju. Erytrea zajmuje 12 miejsce w Światowym Indeksie Prześladowań. Lista ta pokazuje, gdzie chrześcijanie są najmocniej prześladowani i dyskryminowani. Dyktatorski reżim utrzymuje swój ostry kurs zwrócony przeciwko chrześcijanom, którzy zbierają się w kościołach nieuznanych przez państwo. Tylko cztery wspólnoty religijne są dozwolone. Jak donoszą tutejsi liderzy kościołów, obecnie blisko 1500 chrześcijan jest zamkniętych w obozach wojskowych, w podziemnych celach (podziemnych bunkrach) i kontenerach frachtowych. Tam stosowane są tortury i znęcanie.

Żeby pokazać chrześcijanom w Erytrei i szczególnie wszystkim przebywającym w więzieniach światowe zainteresowanie i solidarność, prosimy o modlitwę za nich.

Źródło: Open Doors

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.