PrześladowaniaZe świata

Chiny: Zakaz nauczania przez Internet

wzrosło zainteresowanie nabożeństwami internetowymi

Władze prowincji Shandong wydały zakaz prowadzenia chrześcijańskiego nauczania przez Internet. W powiadomieniu wysłanym do działających w prowincji oficjalnych kościołów ogłoszono, że „wszelkie nauczanie z wykorzystaniem mediów strumieniowych powinno być natychmiast wstrzymane”.chińska flaga

Po wybuchu w Chinach epidemii COVID-19 znacząco wzrosło zainteresowanie nabożeństwami internetowymi.

Niezarejestrowane kościoły też zaczęły prowadzić nabożeństwa online po tym, gdy zostały zamknięte przez władze.

We wspomnianym powiadomieniu wezwano też kościoły do pomocy w wykorzenianiu wszelkich nielegalnych społeczności chrześcijańskich, jakie działają w ich sąsiedztwie. Adresatom tego powiadomienia nakazano, by pomagali „pozytywnie prowadzić” tamtych chrześcijan, tak aby ich duchowe potrzeby były zaspokajane, ale jednocześnie nie mogli się razem spotykać. Nie podano żadnych konkretnych wyjaśnień, co to dokładnie ma znaczyć.

Prośmy Pana, by obdarzył mądrością przywódców zarejestrowanych kościołów, którzy usiłują prowadzić chrześcijańską posługę pośród rządowych restrykcji. Módlmy się, by chrześcijanie w Chinach mogli się spotykać i wspólnie poznawać Słowo Boże pomimo represji władz. Módlmy się, by w Chinach spełniały się słowa Jezusa: „Zbuduję Mój Kościół, i bramy piekieł go nie przemogą” (Mt16,18).

Źródło: China Aid

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button