PrześladowaniaZe świata

Chartum/Sudan: zniszczenia kościołów, lęk wśród chrześcijan

SudanPo tym jak kraj został podzielony na dwa- Południe oddzieliło się od w większości muzułmańskiej Północy, naciski na kościoły i na chrześcijan nasiliły się. Muzułmańskie grupy nawołują do zniszczenia kościołów i zabijania chrześcijan w celu oczyszczenia Północnego Sudanu z chrześcijaństwa.

Więcej niż 8 miesięcy po zniszczeniu kościoła przez muzułmańskich ekstremistów,

zgromadzenie Presbyterian Church of the Sudan (Prezbiterialny Kościół Sudanu) wciąż boi spotykać się na nabożeństwach, jak podają lokalne źródła chrześcijańskie. Ojciec Maubark Hamad powiedział, że jego kościół w Wad Madani, 138 kilometrów (85 mil) na południowy wschód od Chartum, nie jest w stanie się odbudować po dewastacji, która miała miejsce w dniu 15 stycznia. Chrześcijańskie źródła podają, że żyją oni w ciągłym strachu przed muzułmańskimi ekstremistami, którzy prowokują zamieszki pod sztandarem „Dar al Islam” czyli „ziemia islamu”.

Budynek organizacji w Wad Madani był spalony po serii pogróżek ze strony muzułmańskich ekstremistów.

Kiedy przywódcy kościoła w Wad Madani zgłosili sprawę tamtejszej policji, byli zaskoczeni, że policjanci odmawiają wszczęcia śledztwa. „Działania antychrześcijańskie się nasilają w obecnych czasach, siejąc strach wśród wiernych w północnym Sudanie” – powiedział inny duchowny, pragnący zachować anonimowość. Chrześcijanie w Północnym Sudanie żyją w ciągłym strachu po tym, jak Południe odłączyło się 9 lipca. Już miesiąc po tym jak Południe oddzieliło się od w większości muzułmańskiej Północy, naciski na kościoły i na chrześcijan nasiliły się. Muzułmańskie grupy nawołują do zniszczenia kościołów i zabijania chrześcijan w celu oczyszczenia kraju z chrześcijaństwa.

za Open Doors Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button