Wieści wydawnicze

Bóg marnotrawny – Timothy Keller

Bóg marnotrawny – Timothy KellerBóg marnotrawny: W opublikowanym w Newsweeku artykule na temat jego pierwszej książki – Bóg. Czy są powody, by wierzyć? – nazwano Timothy’ego Kellera „C.S. Lewisem XXI wieku”. Autor wyjaśnia w niej racjonalnie, dlaczego warto wierzyć w Boga. W Bogu marnotrawnym wykorzystuje jedną z najbardziej znanych chrześcijańskich przypowieści, by ukazać zaskakujące przesłanie nadziei i zbawienia. Posługując się charakterystycznym dla siebie, intelektualnym podejściem do zrozumienia chrześcijaństwa, Keller odkrywa najistotniejsze przesłanie Jezusa ukryte w przypowieści o synu marnotrawnym.

Jezus objawia marnotrawną łaskę Bożą zarówno względem osób niereligijnych, jak i moralizujących. Ta książka sprawi, że zarówno osoby wierzące, jak i sceptycy ujrzą chrześcijaństwo w zupełnie nowym świetle.

Można całe życie,

w trudzie i znoju, starać się być “porządnym”, religijnym człowiekiem i jednocześnie oczekiwać od Najwyższego, że On “w zamian” będzie się zachowywał “tak jak ja chce”. Fanatyzm sprzyja takim postawom. Niestety nic nie wspomina o rozczarowaniu czekającym na końcu. Jakim człowiekiem jestem?
T. Keller pomoże Ci znaleźć odpowiedź!
– Tomasz Żółtko

Odważna, mądra książka, bardzo potrzebna Kościołowi XXI wieku. To lektura dla odważnych, którzy nie boją się zmian i potrafią posłuchać o czymś, co opisuje również ich samych. Pozwala spotkać się z Bogiem, jakiego nieczęsto się przedstawia, a za jakim tak bardzo tęsknimy.
dr Piotr Gąsiorowski

Zdumiewająca, skłaniająca do refleksji, pouczająca książka.
– New York Examiner

Spostrzeżenia Tima Kellera na temat dwóch bohaterów przypowieści i serca Boga, który kocha ich obu, zwaliły mnie z nóg. Przemyślenia Tima zasługują, żeby usłyszał je cały świat.
– Bill Hybels, założyciel i pastor Willow Creek Community Church

O autorze

Timothy Keller urodził sie i wychował w Pensylwanii. Ukończył Bucknell University, Gordon-Conwell Teological Seminary oraz Westminster Teological Seminary. Jest pastorem kościoła Redeemer Presbyterian Church (Prezbiterianskiego Kościoła Odkupiciela) na Manhattanie, który założył w 1989 roku wraz żoną, Kathy, i ich trzema synami. Dzis Redeemer liczy już prawie sześć tysięcy wiernych regularnie uczęszczających na nabożeństwa, których co niedziele odbywa sie pieć. Ma wiele nowych oddziałów i wciąż powołuje do istnienia nowe kościoły w dużych miastach na całym świecie.

Tytuł: Bóg marnotrawny

Podtytuł: Powrót do istoty wiary chrześcijańskiej

Autor: Timothy Keller
Liczba stron: 130
Okładka: miękka
Rok wydania: 2013
Wydawnictwo: Wydawnictwo SZARON

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button