PrześladowaniaZe świata

Bangladesz: Kobiety poznają Jezusa i ryzykują życie

BangladeszNasi pracownicy z zaciekawieniem słuchają kobiet, które wzięły niedawno udział w szkoleniu Open Doors. „Jestem Hosneara, mam 33 lata i byłam muzułmanką”, przedstawia się pierwsza z nich. „Nauczyłam się od mojego męża, który wcześniej również był muzułmaninem, że tylko Jezus może zbawiać. Wtedy jego rodzina odebrała nam całe mienie i przeklinała nas.

Najbardziej dotknął mnie zarzut, że nasz syn Ahsan Habib jest chory od urodzenia tylko z powodu naszej wiary w Jezusa. Często miewałam różne wątpliwości, aż do czasu gdy wzięłam udział w szkoleniu Open Doors i odkryłam jak bardzo Bóg kocha mnie i nas. Rozumiem też, że Bóg jest naszym lekarzem i może uzdrowić naszego syna. W przyszłości chcę wszystkim co robię, mówię i myślę chwalić Boga. Proszę, módlcie się o nas i naszego syna”.

Niezachwiana wiara w czasie silnego ucisku

27-letnia Monira opowiada historię ze swojego życia: „Gdy nawróciliśmy się razem z mężem, nasi sąsiedzi nas znienawidzili. Nikt nie chciał z nami rozmawiać, nie byliśmy zapraszani na spotkania. Mieszkańcy wioski zablokowali nawet naszą ulicę, abyśmy nie mogli nigdzie wyjechać. Bili nas kijami i chcieli wypędzić z wioski, ale im się to nie udało. Nasza wiara jest silna, ponieważ jest z nami Bóg”.

Selina mówi, że cała jej rodzina ma pochodzenie muzułmańskie. We łzach opowiada: „Po naszym nawróceniu do Chrystusa wybuchła nad nami burza. Inne dzieci nie chciały siedzieć obok naszych w szkole. Nawet nauczyciele mówili im, że powinny raczej zostawać w domu. Ludzie z wioski grożą, że nas zabiją. Gdy nas widzą, plują na ziemię. Pewnego dnia napadli na nas, zniszczyli nasz dom i ciężko ranili mojego męża. Proszę, módlcie się za nas, abyśmy w tych okrucieństwach okazywali innym Bożą miłość”.

Relacja z prawdziwym Bogiem ważniejsza niż wszystko inne

Hosneara i Monira podobnie jak wiele innych osób przyjmują na siebie i swoje rodziny duże ryzyko, gdy odwracają się od islamu. Chcą jednak żyć dla Jezusa i wypełniać Jego wolę. Open Doors wspiera kobiety m.in. poprzez szkolenia przygotowane specjalnie dla nich. Kobiety i ich rodziny potrzebują naszych modlitw.

*Wszystkie imiona zmienione

Dziękujemy, że wstawiacie się po stronie chrześcijan z Bangladeszu!

• Dziękujmy Bogu za kobiety, które odnalazły Chrystusa oraz za ich rodziny. Módlmy się o ochronę, mądrość i prowadzenie.
• Módlmy się o ich duchowe oraz materialne zaopatrzenie.
• Módlmy się o wspólnoty w całym kraju, które są masowo zagrożone przez islamistów.

Źródło Open Doors
Tłumacz Alicja Gubernat

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button