PrześladowaniaZe świata

Azerbejdżan: sąd orzekł o zamknięciu kościoła większej łaski

Azerbejdżan9 stycznia Sąd Najwyższy Azerbejdżanu podtrzymał decyzję o zamknięciu protestanckiego Kościoła Większej Łaski (Greater Grace) w stolicy Azerbejdżanu, Baku, wydaną w kwietniu ubiegłego roku. Oznacza to, że wszelka dalsza działalność religijna prowadzona przez ten kościół jest odtąd uważana za nielegalną. Orzeczenie Sądu Najwyższego uważane jest za ostateczne i osoby reprezentujące kościół w tej sprawie nie mają już żadnych możliwości dalszego odwoływania się od niego.

Podczas krótkiej rozprawy sędzia pominął odwołanie Kościoła

od wcześniejszego wyroku sądowego, nakazującego jego zamknięcie z powodu naruszenia prawa religijnego z 2009 r. To surowe prawo nakłada na wszystkie społeczności religijne – także te wcześniej zarejestrowane przez ministerstwo sprawiedliwości – obowiązek ponownej rejestracji. Działalność takich wspólnot bez zgody państwa uważana jest za nielegalną, co pociąga za sobą określone kary, które ogromnie wzrosły w 2010 r. Wynik procesu sądowego w sprawie Kościoła Większej Łaski ustanawia niepokojący precedens prawny dla innych Kościołów chrześcijańskich w Azerbejdżanie.

Módlmy się za członków Kościoła Większej Łaski,

którzy teraz zastanawiają się nad swoją przyszłością. Módlmy się, aby czyniąc to mogli odczuwać intensywną obecność Boga, a także czerpać z Jego mądrości i wskazówek w tej sytuacji. Módlmy się, aby funkcjonariusze państwowi Azerbejdżanu położyli kres naruszaniu wolności religijnej w tym kraju.

Źródło: Forum 18, Release International
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker