Ze świata

Asia Bibi zwolniona z więzienia ale wciąż w Pakistanie

Asia Bibi7 listopada, późnym wieczorem, Asia Bibi została wypuszczona z więzienia w Multan. Za kratami spędziła około 9,5 roku, z tego większość w celi śmierci.

Życie Asii Bibi jest wciąż zagrożone, a jej najbliżsi przebywają od długiego czasu w ukryciu z obawy przed zemstą islamistów. Saif ul-Malook, prawnik broniący w sądzie Asię Bibi, został w sobotę wywieziony z Pakistanu do Holandii w trosce o jego życie. Jak stwierdził, wbrew swej woli.

W mediach pojawiły się informacje,

że Asia Bibi opuściła Pakistan. Zostało to jednak w czwartek rano stanowczo zdementowane przez rzecznika pakistańskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Według informacji anonimowych funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa, uzyskanych przez agencje Associated Press i Reuters, Asia Bibi znajduje się w bezpiecznym miejscu w Islamabadzie.

6 listopada włoski minister spraw zagranicznych powiedział w wywiadzie radiowym, że włoskie władze współpracują z rządami innych państwa zachodnich nad przeniesieniem Asii Bibi i jej rodziny do jakiegoś kraju, gdzie mogliby mieszkać bez obawy o własne życie.

Należy też pamiętać o tym, że w celu wygaszenia protestów, jakie wybuchły w Pakistanie po ogłoszeniu wyroku Sądu Najwyższego o uniewinnieniu Asii Bibi, rząd Pakistanu zobowiązał się w ugodzie zawartej z przedstawicielami Tehrik-e Labbaik Pakistan (TLP), radykalnej partii muzułmańskiej, że uniemożliwi jej wyjazd za granicę w oczekiwaniu na „rewizję” decyzji Sądu Najwyższego.

Módlmy się, aby Asia Bibi razem ze swoją rodziną mogła jak najszybciej bezpiecznie opuścić Pakistan.

za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.