Ze świata

Argentyńskie pielęgniarki rozdają tysiące egzemplarzy Nowego Testamentu

Kapelani szpitalni są także na granicy swoich sił w czasie pandemii. Dlatego personel pielęgniarski z Argentyny wykorzystał swoją obecność przy pacjentach i przekazał im egzemplarze Nowego Testamentu, które były darowizną od Towarzystwa Biblijnego.

Argentyńskie pielęgniarki
Argentyńskie pielęgniarki rozdają Nowe Testamenty (zdjęcie: Facebook)

Argentyńskie Towarzystwo Biblijne zebrało w kwietniu 137.000 egzemplarzy, które przekazały: chrześcijańska organizacja ACIERA (skrót od «Christliche Allianz der evangelischen Kirchen der Republik Argentinien; tłum. Chrześcijańskie Przymierze Kościołów Ewangelickich Republiki Argentyńskiej») oraz Kampania «Seamos uno» («Jesteśmy jedno»).

Część egzemplarzy została rozdana razem ze paczkami żywnościowymi potrzebującym rodzinom. Kolejna część trafiła do pacjentów chorych na Covid-19, personelu pielęgniarskiego i lekarzy. Pozostałe 37.000 egzemplarzy wysłano do gmin i chrześcijańskich organizacji z różnych prowincji, aby zostały rozdysponowane już na miejscu.

Pielęgniarze jako duchowni

Graciela jest pielęgniarką w Buenos Aires. Otrzymała kilka egzemplarzy Nowego Testamentu i rozdała je swoim koleżankom i kolegom. Informuje, że «jedna z sióstr na intensywnej terapii odczuwała ciężar na sercu z powodu pacjentów cierpiących z powodu Covid, oraz ze strachu modliła się za nich. Bardzo się cieszyła, że mogła z nimi nie tylko rozmawiać ale i podarować im Słowo Boże.»

Graciela opowiadała, że jej koleżanka podarowała Nowy Testament pewnemu mężczyźnie, którego syn leżał na intensywnej terapii z ciężkimi oparzeniami i modliła się za niego. «W tym trudnym czasie, gdy chrześcijanie i duchowni odwiedzający szpitale są na granicy swoich sił, Bóg wciąż pracuje. Pan wysyła swoje dzieci, które są pielęgniarzami, do miejsc, do których nikt nie może dotrzeć, aby mogli nieść tam ludziom Jego Słowo..»

Autor: Rebekka Schmidt
Źródło: Livenet / Acontecer Cristiano
Tłumaczenie: J.S.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.