Ze świata

Arabscy hydraulicy nie biorą pieniędzy od starszej klientki, gdy się dowiadują, że przeżyła Holocaust

JEROZOLIMA, Izrael. Łatwo jest patrzeć na wiadomości dochodzące z Bliskiego Wschodu i zniechęcać się trwającą tam przemocą i konfliktem, jednak niektóre historie przypominają o człowieczeństwie, jakie jest w każdym z nas.

starsza kobieta

Jedna z nich dotyczy dwóch arabsko-izraelskich hydraulików, którzy nie chcieli wziąć pieniędzy za swoje usługi od starszej Żydówki, gdy się dowiedzieli, że ocalała z Holocaustu.

Hydraulicy Simon i Salim Matari zostali wezwani do naprawy poważnego przecieku w domu Rosy Meir w północnej dzielnicy Hajfy.

„Gdy tam przyjechaliśmy, zobaczyliśmy duży wyciek wodny i zaczęliśmy go naprawiać” – powiedział Simon w wywiadzie dla izraelskiego serwisu informacyjnego Channel 12 News. „Gdy pracowaliśmy, na pewnym etapie pracy mój brat Salim zaczął rozmawiać z Rosą o jej życiu. Rosa powiedziała, że ma 95 lat, przeżyła Holocaust i ma córkę”.

„Historia jej życia poruszyła moje serce. W tamtej chwili postanowiłem, że nie wezmę od niej ani grosza” – mówił dalej.

Bracia postanowili, że zrzekną się za swoją pracę honorarium, wynoszące 1 tysiąc NIS (285 dolarów). Zamiast tego, na rachunku napisali specjalną wiadomość: „Dla ocalałej z Holocaustu, bądź zdrowa aż do 120 [lat], od Matari Simona i Matari Salima”. Obok dodali, że koszt usługi to „0 szekli”.

Channel 12 podał, że dobry czyn głęboko wzruszył Rosę.

„Bracia naprawdę mnie zaskoczyli” – powiedziała. „To było tak poruszające i podnoszące na duchu, bardzo im dziękowałam”.

Bracia obiecali też, że gdy tylko coś się zepsuje, zawsze chętnie do niej przyjadą i naprawią gratis.

„Naszym celem jest pomagać ludziom. Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze. Ważne jest, żeby być ludzkim” – powiedzieli.

Autor: Emily Jones

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.