PrześladowaniaZe świata

Algieria: zamknięto 7 Kościołów

AlgieriaIstambuł, 25 maja – Siedem kościołów algierskich ma być zamkniętych z powodu otrzymaniu od gubernatora prowincji pisemnego zawiadomienia o ich „nielegalnym działaniu”. Wypowiedź z 22 maja od szefa Policji Ben Salma, cytująca dekret z 8 maja wydany przez gubernatora prowincji Bejaia mówi, że wszystkie kościoły „we wszystkich częściach kraju” będą zamknięte z powodu braku zgodności z przepisami rejestracji, ale przywódcy chrześcijańscy oddalili to twierdzenie jako że, urzędnicy prowincji kraju nie mają uprawnień do decydowania o całym kraju.

Wypowiedź gubernatora prowincji Bejaia z 22 maja do przywódcy Kościoła protestanckiego Algierii (EPA) stwierdziła, że wszystkie kościoły w prowincji były nielegalne, ponieważ były one nie zarejestrowane. Rejestracja jest wymagana na mocy kontrowersyjnego rozporządzenia 03/06, ale chrześcijanie donoszą, że rząd odmawia udzielenia odpowiedzi na ich wnioski o rejestrację.

Kontrowersyjna ustawa

Kontrowersyjna ustawa została wprowadzona w 2006 r. do regulowania innych niż muzułmańskie modlitwy. W 2008 r. rząd stosował naciski zgodnie z Zarządzeniem 03/06 do ograniczenia działalności grup nie-muzułmańskich, nakazując zamknięcie 26 kościołów w regionie Kabylie, ponieważ nie zostały zarejestrowane. Jednak od tego czasu nie było więcej zamknięć.

źródło: Open Doors

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button