PrześladowaniaZe świata

Algieria: Odrzucone apelacje pastora i sprzedawcy księgarni

Rachid Seighir
Rachid Seighir

Rachid Seighir był pastorem kościoła w mieście Oran w Algierii oraz prowadził własny sklep z książkami i artykułami papierniczymi. Zatrudniał sprzedawcę o imieniu Nouh Hamimi. 27 lutego obaj mężczyźni zostali skazani za „wstrząsanie wiarą” muzułmanów z powodu literatury sprzedawanej w księgarni. Pierwotnie mieli zasądzone dwuletnie wyroki więzienia, które w czerwcu zostały skrócone do roku w zawieszeniu. Oprócz tego sąd nałożył na nich grzywny.

Módlmy się…

Mężczyźni złożyli apelację od wyroku, przekonani, że są niewinni. Jednak 26 września okręgowy sąd apelacyjny podtrzymał wyrok. Pastor Rachid Seighir i Nouh zamierzają nadal się odwoływać.

Pamiętajmy w modlitwie o naszych algierskich braciach w Chrystusie, którzy teraz muszą przygotowywać się do kolejnych rozpraw apelacyjnych.

Módlmy się o zwycięstwo sprawiedliwości w sprawie Rachida i Nouha, prosząc w ich imieniu Pana o Jego działanie w sercach i umysłach sędziów. Niech ci skazani wierzący odczuwają prowadzenie i obecność Ducha Świętego każdego dnia i czerpią z niego nową siłę, odwagę i mądrość. Prośmy Go o zaspokojenie potrzeb tych braci i ich rodzin.

Niech Bóg daje im wiele możliwości do dzielenia się Dobrą Nowiną Ewangelii z innymi. Niech wszyscy, którzy poszukują relacji ze Stwórcą, będą prowadzeni do zbawienia przez wiarę w Jego Syna Jezusa.

Źródło: Middle East Concern
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Powiązane: Algieria: W oczekiwaniu na wyrok za sprzedaż chrześcijańskiej literatury

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button