PrześladowaniaZe świata

Afganistan: Talibowie zamordowali ojca i jego dwoje dzieci

AfganistanW sobotę 29 listopada trzech uzbrojonych Talibów wtargnęło do pensjonatu w Kabulu i zamordowało mieszkającego tam obywatela RPA i chrześcijanina Wernera Groenewalda, jego dwoje nastoletnich dzieci – syna Jean Pierre (17) i córkę Rode (15), oraz dwóch Afgańczyków. Werner Groenewald prowadził niedużą organizację charytatywną Partnership in Academics and Development (PAD).

Dr Hanelle Groenewald, żona i matka zamordowanych, wróciła tego dnia do domu późnym popołudniem z kliniki medycznej, w której pracowała. Podziurawione kulami ciała jej najbliższych wkładano właśnie do ambulansów. Napastnicy podpalili także pensjonat. Ogień strawił cały dobytek jej rodziny i wszystkie rodzinne dokumenty… Jeden z zabitych afgańskich pracowników PAD, którego nazwiska z przyczyn bezpieczeństwa nie można podać, pozostawił żonę i dwoje małych dzieci.

Rzecznik Talibów, Zabiullah Mujahid, przekazał na Twitterze informację,

że w siedzibie PAD działała „tajna chrześcijańska grupa misjonarska”. Jednak siostra Hanelle Groenewald, Riana du Plessis zaprzeczyła tej informacji: „Myśleli, że Werner jest misjonarzem, który usiłuje nawracać muzułmanów na chrześcijaństwo, ale tak nie było. Był pracownikiem organizacji charytatywnej i starał się pomagać Afgańczykom. Uczynił wiele dobrego”. Riand du Plessis zapewniła również, że wraz ze swoją rodziną żarliwie modli się za swoją siostrę.

Werner Groenewald był dyrektorem oddziału PAD w Afganistanie i od 2003 r. mieszkał w tym kraju wraz z rodziną. Wcześniej służył jako pastor w Holenderskim Kościele Reformowanym.

Módlmy się za Hanelle Groenewald, aby Pan pocieszył ją po tej wielkiej stracie i napełnij jej serce nadzieją życia wiecznego.
Módlmy się o bezpieczeństwo wszystkich pracowników organizacji charytatywnych w Afganistanie, z których wielu to chrześcijanie.

/Źródło: World Watch Monitor/
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button