Wieści wydawnicze

Adwokat – Randy Singer

wersja drukowana i wersja audio

Adwokat - Randy Singer

Podczas procesu Jezusa z Nazaretu Teofil, błyskotliwy młody asesor pochodzący z wyższych sfer Rzymu, stoi za Poncjuszem Piłatem i podszeptuje mu, by zaproponował uwolnienie Barabasza. Ta strategia przynosi skutek przeciwny do zamierzonego.

Teofil na zawsze zapamiętuje widok niewinnego człowieka, niesprawiedliwie skazanego na mękę najgorszej możliwej śmierci – ukrzyżowania.

Gdy wraca do Rzymu, musi się sprawdzić jako jeden z prawników cesarstwa. Przetrzymuje niebezpieczne knowania, procesy o zdradę, okrucieństwo cesarza. Te wydarzenia pozostawiają jednak zmazę zarówno na imperium, jak i na niespokojnej duszy Teofila.

W końcu on sam musi się zmierzyć z najbardziej osławionym z cesarzy, niepoczytalnym Neronem, broniąc przed nim Pawła z Tarsu. Czy Teofil będzie umiał przeprowadzić tę obronę? Czy zdoła uchronić przed egzekucją kolejnego niewinnego człowieka?

O autorze

Randy Singer
Cieszący się uznaniem krytyków, nagradzany autor i wytrawny adwokat. Wraz z Johnem Grishamem oraz Michaelem Connely był finalistą inauguracyjnej Nagrody Harper Lee za powieść prawniczą, sponsorowanej przez wydział prawny Uniwersytet Alabama oraz „ABA Journal”. Randy i jego żona Rhonda mają dwoje dorosłych dzieci i mieszkają w Virginia Beach.

Dane książki Adwokat:

Liczba stron: 480
ISBN: 978-83-7516-894-5
Tłumacz: Małgorzata Bortnowska
Rok wydania: 2016
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Wersja audio
czyta: Krzysztof Gosztyła
czas nagrania: 18 h 27 min

Książka dostępna w sprzedaży wersji drukowanej jak i audio.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button