Ze świata

Iran: Ebrahim Firouzi wyszedł z więzienia (skazany za ewangelizowanie)

Ebrahim Firouzi26 października z więzienia Rajaei Shahr w Karadżu został zwolniony Ebrahim Firouzi. Niedługo zacznie odbywać kolejny wyrok: dwuletniego, wewnętrznego wygnania w Sarbazie przy granicy z Pakistanem.

W sierpniu 2013 roku Ebrahim Firouzi został aresztowany razem z dwiema innymi osobami i zabrany do więzienia Evin w Teheranie, po czym przeniesiony do więzienia Rajaei Shahr w Karadżu. Skazano go na rok pozbawienia wolności i dwa lata wygnania do Sarbazu na południowowschodnim krańcu Iranu, pod zarzutem szerzenia propagandy przeciwko Republice Islamskiej, organizowania ewangelizacji oraz prowadzenia chrześcijańskiej strony internetowej.

*** Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze wiadomości na swój adres e-mail. ***

Po odbyciu rocznego wyroku więzienia, gdy Ebrahim oczekiwał na wyjście na wolność, w marcu 2015 roku został ponownie oskarżony o „działania przeciwko bezpieczeństwu państwowemu”, „uczestnictwo w nielegalnych zgromadzeniach” i „zmowę z zagranicznymi jednostkami”. Skazano go na dodatkowe pięć lat więzienia. W grudniu 2018 roku, gdy Ebrahim nadal był w więzieniu, jego matka zmarła na raka, a jemu nie wydano pozwolenia na udział w pogrzebie.

26 października tego roku dyrektor więzienia Rajaei Shahr chciał wysłać Ebrahima prosto na wygnanie w Sarbazie, ten jednak uzyskał tymczasowe zwolnienie, by pozałatwiać prywatne sprawy, m. in. odzyskać osobiste dokumenty, które nadal są w posiadaniu irańskiego wywiadu.

Ebrahim mówi, że czuje się dobrze i jest ogromnie szczęśliwy, że mógł porozmawiać przyjaciółmi, którzy do niego dzwonili. Prosi o modlitwę za więzionego przyjaciela, który ma pilne potrzeby. Prosi też o modlitwę za siebie, szczególnie o cierpliwość, gdy zaczyna się martwić i denerwować.

Dziękujmy Bogu za uwolnienie Ebrahima z więzienia i módlmy się, by:

  • Ebrahim otrzymał swoje dokumenty i inne przedmioty skonfiskowane przez irański wywiad w czasie jego aresztowania;
  • mógł spotkać się z rodziną i przyjaciółmi, zanim wyjedzie na wygnanie do Sarbazu;
    Bóg zaspokoił potrzeby jego przyjaciela, a Ebrahim miał cierpliwość i Boży pokój, gdy zaczyna się martwić;
  • Ebrahim znalazł w Sarbazie mieszkanie i pracę, a Bóg uczynił miejsce wygnania miejscem błogosławieństwa;
  • wszyscy irańscy chrześcijanie, trzymani w więzieniach z powodu oskarżeń związanych ze swoją wiarą, doznali zachęty.

Źródło: Middle East Concern
Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button