Ze świata

„Wyrzucam wszystkie duchy ciemności” – Kapelan staje do duchowej walki w amerykańskim parlamencie

Od głosowania za potępieniem komentarzy prezydenta Trumpa na Twiterze jako rasistowskich, do głosowania przeciwko postawieniu prezydenta w stan oskarżenia, ostatni tydzień w amerykańskiej Izbie Reprezentantów był pracowity i pełen podziałów.

Jednak codziennie zwykle jest na Kapitolu jedna chwila jedności. Zgodnie z panującym od 1789 roku zwyczajem, każdą sesję rozpoczyna kapelan Izby.

Kapelan Patrick J. Conroy, otwiera czwartkową poranną sesję. (Zrzut ekranu: CSPAN / Twitter)

W czwartek rano, duchowny Patrick J. Conroy, obecny kapelan Izby Reprezentantów, wypowiedział wobec zebranych wyjątkową modlitwę otwarcia.

W modlitwie, która trwała jedynie nieco ponad dwie minuty, duchowny wyrzucił z Izby „duchy ciemności”. Modlitwa została wyemitowana przez CSPAN oraz upubliczniona w mediach społecznościowych.

„To trudny i kontrowersyjny tydzień, w którym w Narodowej Izbie zdają się działać złe duchy” – modlił się Conroy. „W Twoim najświętszym imieniu, wyrzucam teraz z tej izby wszystkie duchy ciemności, duchy, które nie są od Ciebie. Wyrzucam ducha zniechęcenia, który uśmierca nadzieję tych, którzy są dobrej woli. Wyrzucam ducha błahych podziałów, który zaciemnia rozsądek i pragnienie owocnej produktywności w bardziej właściwym odnoszeniu się do poruszanych przed tą Izbą kwestii”.

„Wyrzucam wszelki smutek, wniesiony przez frustrację mierzenia się ze sprawami szkodliwymi dla szlachetnej pracy, do jakiej każdy członek został powołany” – kontynuował kapelan. „Panie, wylej swoją świętą oliwę, tak jak dawniej wylałeś na Aarona. Namaść swoje sługi w tej Izbie leczniczym balsamem dla pociechy i odnowy dusz wszystkich obecnych na tym zgromadzeniu”.

„Niech na wszystkich zstąpi Twój Duch mądrości i cierpliwości,” – prosił Conroy – „by żaden duch ciemności nie miał wśród nas miejsca. Zamiast tego, niech Twój Duch wzajemnej uprzejmości, miłości braterskiej i siostrzanej, miłości naszego kraju i wszystkich kolegów w tej Izbie, uzdalnia do działania we wspólnej pracy na korzyść wszystkich Twoich ludzi”.

„Niech wszystko, co dzieje się w tej Narodowej Izbie, dokonuje się dla Twojej większej czci i chwały. Amen” – zakończył Conroy.

Conroy służy obecnie jako sto szesnasty kapelan Izby Reprezentantów. Jego kadencja kończy się w 2021 roku.

Autor: Steve Warren

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button