PrześladowaniaZe świata

Pakistan: Uwolnienie chrześcijanki

6 marca została uwolniona z rąk porywaczy czterdziestoletnia Shaheen Bibi, matka siódemki dzieci. W sierpniu ubiegłego roku nafaszerowano ją narkotykami i uprowadzono z jej miejsca pracy w Lahore do sąsiedniego miasta. Kiedy oprzytomniała, porywacze powiedzieli jej, że została sprzedana na żonę dla jednego z nich. W niewoli była gwałcona. Kiedy przyznała się porywaczom, że jest chrześcijanką, ci próbowali ją groźbami zmusić do przejścia na islam.

Porywacze zażądali, by ojciec Shaheen Bibi, Manna Masih, zapłacił za nią okup (o równowartości 3250 zł). Policja odmówiła pomocy w uwolnieniu porwanej tłumacząc, że teren, na którym jest uwięziona jest zbyt niebezpieczny. Wówczas Masih zwrócił się po pomoc do jednej z organizacji broniących praw człowieka. Porywacze wydali Shaheen po uzyskaniu gwarancji, że nie będą ścigani przez prawo. Po uwolnieniu Shaheen Bibi powiedziała, że razem z nią było przetrzymywanych 10 innych kobiet. Niektóre z nich miały połamane ręce i nogi, ponieważ odmówiły wyjścia za mąż pod przymusem.

Dziękujmy Panu za uwolnienie Shaheen. Prośmy Boga, by napełnił ją pokojem i uzdrowił z odniesionych obrażeń. Módlmy się o uwolnienie pozostałych kobiet z rąk porywaczy. Módlmy się też, by Bóg przyprowadził porywaczy do opamiętania i zbawienia w Chrystusie.

Źródło: Compass Direct

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.